Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Bogdan
Nazwisko: Janasiewicz
Miejsce urodzenia: Przyborów
Data urodzenia: 05-09-1925
Imię ojca: Marceli
Imię matki: Antonina
Dodatkowe informacje:

Z MBP zwolniony dyscyplinarnie jako „element politycznie niepewny".
W okresie od 6.11.1957 do 11.02.1961 oficer do zleceń Attachatu Wojskowego przy Ambasadzie PRL w Wielkiej Brytanii. Od 7.09.1966 do 14.12.1969 zastępca attache wojskowego, morskiego i lotniczego przy Ambasadzie PRL w Kanadzie. Od 30.04.1947 do 6.03.1957 oraz od 15.12.1969 do 10.06.1976 służba wojskowa poza organami bezpieczeństwa państwa, ostatni stopień pułkownik.


Kursy i szkolenia:

Od 2.08.1951 do 3.05.1953 Katedra Napraw Czołgów i Samochodów Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP KIELCE SEKCJA II MŁODSZY REFERENT - 25-01-1945
IPN BU 2602/12148 5248 akta osobowe
IPN Ki 104/1 k. 300 - karta ewidencyjna
IPN BU 0193/2223 2404/V akta osobowe
IPN BU 1847/45 CAW 247/55/743 wojskowe akta osobowe
IPN BU 2174/6111 CAW 1783/90/1225 wojskowe akta osobowe akta osobowe
WUBP KIELCE POCZTA SPECJALNA KURIER - 03-05-1945
WUBP KIELCE SEKCJA VI MŁODSZY REFERENT - 01-12-1945
WUBP KIELCE WYDZIAŁ IV "A", SEKCJA II MŁODSZY OFICER ŚLEDCZY - 20-02-1946
WUBP KIELCE WYDZIAŁ ŚLEDCZY, SEKCJA II MŁODSZY OFICER ŚLEDCZY - 10-04-1946
CS MBP ŁÓDŹ KURS ŚLEDCZY SŁUCHACZ - 11-09-1946
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI - 19-12-1946
MBP WARSZAWA WYDZIAŁ ŚLEDCZY MŁODSZY OFICER ŚLEDCZY chor. 03-01-1947 22-04-1947
Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY SŁUCHACZ - 07-03-1957
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH OFICER DS. ZLECEŃ - 06-11-1957
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ OPERACYJNO-SZKOLENIOWY KIEROWNIK SEKCJI - 12-02-1961
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VII, WYDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 15-10-1962
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ IV, WYDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-04-1963
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ I STARSZY RADCA DS. JĘZYKOWYCH - 20-07-1965
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ZASTĘPCA ATTACHE WOJSKOWEGO, MORSKIEGO I LOTNICZEGO ppłk 07-09-1966 14-12-1969
.