Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-09-2020 08:50

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Cupała
Miejsce urodzenia: JEZIORKO
Data urodzenia: 24-06-1927
Imię ojca: Jan
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

W okresie od 5.06.1948 do 24.01.1949 zasadnicza służba zawodowa w KBW. Od 18.06.1951 do 17.09.1954 obsługiwał kontrwywiadowczo 53 Batalion WOP w Dusznikach Zdrój, a następnie od 2.08.1955 do 30.11.1955 262 Batalion WOP w Przemyślu.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OSI WESOŁA BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 25-01-1949
IPN BU 2174/5974 CAW 1783/90/537 akta osobowe
ZI KBWiWOP WARSZAWA ODDZIAŁ II OFICER INFORMACJI - 11-02-1951
ZI KBWiWOP WARSZAWA WYDZIAŁ INFORMACJI 5 BRYGADY WOP W KŁODZKU OFICER INFORMACJI - 18-06-1951
ZI WW WARSZAWA WYDZIAŁ INFORMACJI 5 BRYGADY WOP W KŁODZKU STARSZY OFICER INFORMACJI - 07-06-1952
CW MBP LEGIONOWO BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 18-09-1954
ZI WW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI - 02-07-1955
ZI WW WARSZAWA WYDZIAŁ INFORMACJI 26 BRYGADY WOP W PRZEMYŚLU STARSZY OFICER INFORMACJI - 02-08-1955
ZI WOP WARSZAWA WYDZIAŁ INFORMACJI 23 BRYGADY WOP W CHEŁMIE LUBELSKIM ZASTĘPCA SZEFA - 01-12-1955
ZI WOP WARSZAWA WYDZIAŁ INFORMACJI 12 BRYGADY WOP W SZCZECINIE ZASTĘPCA SZEFA - 01-09-1956
Z WSW KBWiWOP WARSZAWA WYDZIAŁ WSW KBW I WOP W SZCZECINIE OFICER INFORMACJI - 01-03-1957
Z WSW KBWiWOP WARSZAWA WYDZIAŁ WSW KBW I WOP W KROŚNIE ODRZAŃSKIM SZEF - 01-12-1960
WSW BYDGOSZCZ ZARZĄD WSW POMORSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW W BOLESŁAWCU SZEF - 26-03-1966
WSW BYDGOSZCZ ZARZĄD WSW POMORSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW W ŻAGANIU SZEF - 03-07-1967
WSW BYDGOSZCZ ZARZĄD WSW POMORSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW W ZIELONEJ GÓRZE SZEF - 10-09-1969
WSW BYDGOSZCZ ZARZĄD WSW POMORSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW W OPOLU ZASTĘPCA SZEFA - 29-01-1971
O WSW JW MSW WARSZAWA WYDZIAŁ WSW JEDNOSTEK WOJSKOWYCH MSW W SZCZECINIE SZEF - 30-09-1971
Z WSW JW MSW WARSZAWA WYDZIAŁ WSW JEDNOSTEK WOJSKOWYCH MSW W SZCZECINIE SZEF płk 06-03-1973 01-02-1984