Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Bajbak
Miejsce urodzenia: ŁUSKI
Data urodzenia: 09-06-1924
Imię ojca: Marian
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

15.12.1954 - 29.02.1956 służba w MO. 01.08.1945 - 15.10.1945 słuchacz szkoły MO w Garbowie. 02.09. - 03.10.1949 ukończył miesięczny kurs śledczy przy KP MO w Radzyniu Podlaskim. Od 01.09.1953 słuchacz XII Kursu Szkoły Podoficerskiej KW MO w Słupsku. 18.03.1954 ukończył kurs metodyczno - instruktorski w Łodzi. 06.11.1954 delegowany na przeszkolenie do KG MO - brak bliższych danych. Według karty ewidencyjnej 20.05.1945 został przyjęty na stanowisko milicjanta KP MO Siedlce. Według karty ewidencyjnej na stanowisko oskarżyciela publicznego Referatu Służby Kryminalnej KP MO Radzyń został mianowany 31.07.1950. Według karty ewidencyjnej 01.07.1954 został mianowany na stanowisko dowódcy plutonu - wykładowcy szkolenia zawodowego Plutonu Szkolnego Wojewódzkiego Kursu Przeszkolenia Szeregowych KW MO Lublin.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO SIEDLCE PLUTON OPERACYJNY MILICJANT - 20-05-1945
IPN Sz 0118/65, IPN Sz 506/229, IPN Sz 352/18575 224/VI, 185/792, - akta osobowe i karta
KP MO RADZYŃ POSTERUNEK W TŁUŚCU MILICJANT - 17-07-1947
KP MO RADZYŃ REFERAT ŚLEDCZY WYWIADOWCA - 01-06-1949
KP MO RADZYŃ REFERAT SŁUŻBY KRYMINALNEJ OSKARŻYCIEL PUBLICZNY - 01-07-1950
KW MO LUBLIN KURS PRZESZKOLENIA SZEREGOWYCH DOWÓDCA PLUTONU - 01-07-1954
KW MO LUBLIN WYDZIAŁ III, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 01-11-1954
OSS MO SŁUPSK CYKL ZAWODOWY WYKŁADOWCA st. sierż. 01-12-1954 14-12-1954
.