Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2020 08:10

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jerzy
Nazwisko: Makocki
Miejsce urodzenia: POGORZAŁE
Data urodzenia: 01-05-1933
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

Wg opinii z 11.06.1973: „Po ukończeniu przeszkolenia został skierowany do pracy w KSMO, gdzie w latach 1959-1960 pracował w grupie operacyjnej >Atena<. dnia r. zosta skierowany do pracy w wydziale iii ksmo a na pro przeni si iv tut. komendy gdzie pracowa po zagadnieniu kleru zakonnego. kpt makocki powr otrzymuj stanowisko kierownika grupy mniejszo narodowych czasie od kierowa prac wydzia operacyjna instytucji kulturalnych i inteligencji tw akt osobowych>



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO PRZYSUCHA REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-09-1957
IPN Kr 104, IPN BU 0604/1053 19799/V karta osobowa
CW MSW LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA PODWYŻSZANIA KWALIFIKACJI FUNKCJONARIUSZY SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA SŁUCHACZ - 01-09-1958
KMO m. st. WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMEDNATA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 24-07-1959
KMO m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 01-09-1959
KMO m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ IV OFICER OPERACYJNY - 01-07-1962
KMO m. st. WARSZAWA WYDZIAŁ IV STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1963
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ IV INSPEKTOR - 01-04-1967
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ III, GRUPA III KIEROWNIK - 01-05-1968
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ III "A" ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-09-1972
WS KGB MOSKWA KURS SPECJALNY SŁUCHACZ - 01-09-1973
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ III "A" ZASTĘPCA NACZELNIKA - 12-06-1974
KW MO PŁOCK BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 10-02-1976
KW MO PŁOCK WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-05-1976
KW MO PŁOCK WYDZIAŁ PASZPORTÓW NACZELNIK - 01-07-1976
KW MO PŁOCK WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-04-1979
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-11-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III "A", WYDZIAŁ VII ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-11-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ VII ZASTĘPCA NACZELNIKA - 06-01-1982
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ VII NACZELNIK - 01-02-1983
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT V, WYDZIAŁ V NACZELNIK płk 01-01-1986 20-10-1988