Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 17-07-2020 09:03

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Zbierski
Miejsce urodzenia: Janowo
Data urodzenia: 27-04-1914
Imię ojca: Józef
Imię matki: Franciszka


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Sprawa Obiektowa [SO] Stanisław Zbierski figuruje w mat. dot. Zarządu Woj. „Wici” oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego w Poznaniu. Dot. członków PSL w województwie poznańskim. IPN Po 003/167/5,13 (167/IV).
Sprawa obserwacyjno-ewidencyjna Stanisław Zbierski był rozpracowywany w związku z tym, „że do 39 r. był prezesem Związku Woj. »Wici« w Poznaniu i członkiem Zarządu Głównego. W okresie okupacji należał do Kierowniczego Konspiracyjnego Ruchu Ludowego w Wielkopolsce, a później do BCH gdzie był Z-cą Kier. na pow. Środa, Września i Jarocin występując pod ps. »Stefan Oraj« z kolei był Kier. Okręgu Wschodniego SL. Po wyzwoleniu pełnił funkcję prezesa Zarządu Woj. »Wici« w Poznaniu oraz był członkiem Naczelnej Rady PSL i utrzymywał bliskie kontakty z Mikołajczykiem”. Mat. o sygn. 5703/II zniszcz. w 1988 r. Wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych
Kwestionariusz Ewidencyjny [KE] Dot. wpływania na społeczeństwo przez organizowanie imprez nawiązujących do tradycji Polski burżuazyjnej. Zakończono z powodu zaniechania wrogiej działalności. Mat. o sygn. 5703/II zniszcz. w 1988 r. Wpis na podstawie zapisów kartoteczn-ewidencyjnych.