Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-05-2019 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Celadyn
Miejsce urodzenia: MŁOSZOWA
Data urodzenia: 08-03-1913
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Rozalia
Znany/a też jako:
Jan Wiśniewski

Dodatkowe informacje:

W przebiegu służby uwzględniono datę przyjęcia do MO na podstawie zaktualizowanej w 1951 roku daty przyjęcia w karcie przebiegu służby oraz charakterystyk służbowych z 23.08.1946 i 18.09.1946 (b. p.). Data ta została także uznana w zaświadczeniu o okresie służby wystawionym przez KW MO Kraków 28.02.1973 (b. p.) oraz figuruje w karcie ewidencyjnej i w części dokumentów.
Formalnie w okresie 03.07.1947-08.04.1949 został zatwierdzony jako p.o. zastępcy kierownika ds. polityczno-wychowawczych Komisariatu MO w Chrzanowie.
Nazwiska Jan Wiśniewski używał w czasie okupacji hitlerowskiej.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO CHRZANÓW BRAK DANYCH MILICJANT - 29-01-1945
IPN Ka 0264/40 24784/VI akta osobowe i karta
KP MO CHRZANÓW POSTERUNEK W TRZEBINI ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH - 28-02-1945
KW MO KRAKÓW KURS PRZESZKOLENIA SZEREGOWYCH MILICJI OBYWATELSKIEJ, V KURS ELEW - 15-02-1946
KP MO CHRZANÓW KOMISARIAT W CHRZANOWIE ZASTĘPCA KIEROWNIKA DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH - 20-06-1946
KP MO CHRZANÓW KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. POLITYCZNO-WYCHOWAWCZYCH chor. 01-09-1949 15-09-1951