Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-05-2020 10:58

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Kazimierz
Nazwisko: Cukierski
Miejsce urodzenia: POMORZANY
Data urodzenia: 14-07-1935
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Marianna
Dodatkowe informacje:

Od 5.08.1954 służba wojskowa. W latach 1954-1959 Wydział Uzbrojenia Lotniczego Wojskowej Akademii Technicznej. W latach 1960-1963 Wydział Radioelektronik Wojskowej Akademii Technicznej. W okresie od 16.09.1974 do 5.02.1978 zastępca attache wojskowego przy Ambasadzie PRL w Londynie. Od 30.06.1980 do 22.08.1980 dwumiesięczny kurs przy Akademii Dyplomatycznej w ZSRR. Od 19.12.1986 do 23.08.1989 starszy specjalista Biura Pełnomocnika szefa Sztabu Generalnego WP ds. specjalnych (w tym czasie był zastępcą szefa delegacji na rokowania rozbrojeniowe w Wiedniu, które dotyczyły redukcji wojsk konwencjonalnych w Europie Środkowej, pełnił tam też funkcję doradcy wojskowego na rokowania sił konwencjonalnych w Europie).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ OPERACYJNO-SZKOLENIOWY STARSZY POMOCNIK SZEFA - 07-02-1966
IPN BU 2174/7382, IPN BU 0314/9 CAW 1912/02/227, - akta osobowe
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 16-06-1966
OS Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY SŁUCHACZ - 01-10-1966
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VII, WYDZIAŁ III STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-09-1967
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VII, WYDZIAŁ I STARSZY RADCA DS. JĘZYKOWYCH - 05-09-1967
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ V, WYDZIAŁ INFORMACJI TECHNICZNEJ STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-04-1968
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XVII STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-02-1970
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ZASTĘPCA ATTACHE WOJSKOWEGO - 16-09-1974
MON WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA SZTABU GENERALNEGO WP - 06-02-1978
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XVI STARSZY OFICER - 01-03-1978
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VI STARSZY SPECJALISTA - 12-09-1979
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XVII STARSZY OFICER - 21-01-1982
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XXVII STARSZY SPECJALISTA - 01-10-1984
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XVII STARSZY SPECJALISTA - 01-01-1986
MON WARSZAWA BRAK SŁUŻBA POZA ORGANAMI BEZPIECZEŃSTWA - 19-12-1986
Z II SG WP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 24-08-1989
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XVII P.O. SZEFA płk 21-11-1989 31-07-1990