Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 17-03-2023 12:43

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Mieczysław Tadeusz
Nazwisko: Koczkowski
Nazwisko rodowe: Koczkodon
Miejsce urodzenia: RĄCZKI
Data urodzenia: 02-01-1947
Imię ojca: Piotr
Imię matki: Regina
Dodatkowe informacje:

W okresie od 2.10.1965 do 1.09.1968 odbywał zasadniczą służbę wojskową. Od czerwca 1971 do września 1971 praktyka w Oddziale Szkół Lotniczych na stanowisku oficera kontrwywiadu. Od 17.04.1972 do 3.07.1973 pełnił służbę jako oficer obiektowy WSW przy 4 Pułku Zapasowym w Szkole Lotniczej w Dęblinie. Od 4.07.1973 do 25.09.1975 pełnił służbę jako oficer obiektowy WSW przy 61 Lotniczym Pułku Szkolno-Bojowym w Dęblinie. Według informacji zawartych w opinii służbowej z 22.06.1978 przed skierowaniem do ASW w Warszawie pełnił funkcję starszego pomocnika szefa Wydziału II Oddziału WSW Szkół Lotniczych. Od 3.03.1980 do 29.03.1980 kurs specjalistyczny kadry kierowniczej i oficerów kontrwywiadu szczebla taktycznego w Centralnym Ośrodku Szkolenia WSW w Warszawie. Od 1.09.1981 do 3.03.1982 sześciomiesięczny kurs akademicki przy Wyższej Szkole KGB w Moskwie. Od 15.12.1986 do 21.02.1987 kurs specjalny w Centrum Doskonalenia Lotnictwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA - 02-09-1968
IPN BU 2174/7838 2054/07/411 akta osobowe i karta
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA 7 PUŁK RADIOELEKTRONICZNY WSW, KOMPANIA MANEWROWA, PLUTON MANEWROWY P.O. DOWÓDCY - 26-09-1968
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA 7 PUŁK RADIOELETRONICZNY WSW, KOMPANIA NAMIARU DOWÓDCA APARATOWNI RADIOODBIORCZEJ - 10-01-1970
OS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS PRZEKWALIFIKOWANIA OFICERÓW SŁUCHACZ - 01-11-1970
ZARZĄD WSW WL POZNAŃ ODDZIAŁ WSW SZKÓŁ LOTNICZYCH W RADOMIU POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU - 09-09-1971
ZARZĄD WSW WL POZNAŃ ODDZIAŁ WSW SZKÓŁ LOTNICZYCH W RADOMIU, WYDZIAŁ I POMOCNIK SZEFA - 19-04-1973
ZARZĄD WSW WL POZNAŃ ODDZIAŁ WSW SZKÓŁ LOTNICZYCH W RADOMIU, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA - 04-07-1973
ASW WARSZAWA STUDIA MAGISTERSKIE W ZAKRESIE PRAWNO-ADMINISTRACYJNYM ORAZ OCHRONY BEZPIECZEŃSTWA I PORZĄDKU PUBLICZNEGO SŁUCHACZ - 25-09-1975
ZARZĄD WSW WL POZNAŃ ODDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 23-06-1979
ZARZĄD WSW WL POZNAŃ WYDZIAŁ WSW 2 BRANDENBURSKIEJ DYWIZJI LOTNICTWA SZTURMOWO-ROZPOZNAWCZEGO W PILE P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 05-07-1979
ZARZĄD WSW WL POZNAŃ WYDZIAŁ WSW 2 BRANDENBURSKIEJ DYWIZJI LOTNICTWA SZTURMOWO-ROZPOZNAWCZEGO W PILE ZASTĘPCA SZEFA - 21-04-1981
ZARZĄD WSW WL POZNAŃ ODDZIAŁ WSW SZKÓŁ LOTNICZYCH W DĘBLINIE ZASTĘPCA SZEFA ODDZIAŁU - 01-02-1983
ZARZĄD WSW WL POZNAŃ WYDZIAŁ WSW 4 DYWIZJI LOTNICTWA MYŚLIWSKIEGO W MALBORKU P.O. SZEFA - 30-09-1987
ZARZĄD WSW WL POZNAŃ WYDZIAŁ WSW 4 DYWIZJI LOTNICTWA MYŚLIWSKIEGO W MALBORKU SZEF płk 24-01-1989 31-07-1990
.