Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-01-2023 08:44

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Feliks
Nazwisko: Kwiatkowski
Miejsce urodzenia: WIELKA WIEŚ
Data urodzenia: 01-01-1930
Imię ojca: Jan
Imię matki: Rozalia
Dodatkowe informacje:

W okresie od 27.09.1948 do 4.05.1984 służba wojskowa. Od 30.06.1960 do 14.07.1961 jako starszy pomocnik szefa Oddziału WSW Szkół Lotniczych pod względem operacyjnym obsługiwał 60 Pułk Szkolno-Bojowy Oficerskiej Szkoły Lotniczej im. Żwirki i Wigury w Radomiu. Od 1.10.1954 do 30.11.1959 Akademia Sztabu Generalnego WP. Od 1.09.1959 do 30.11.1959 kurs oficerów WSW. Od 1.02.1971 do 26.02.1973 starszy pomocnik szefa Oddziału I (Założeń i Planów Centralnych) Biura Planowania Obronnego Sekretariatu Komitetu Obrony Kraju. Od 28.06.1974 do 22.09.1974 kurs przy Akademii Dyplomatycznej w ZSRR. Podczas służby poza wojskiem pracował pod przykryciem w różnych instytucjach zarówno w kraju jak i za granicą (1977-1981 w RFN). Od 14.12.1981 do 14.01.1983 oddelegowany do Resortowej Grupy Operacyjnej Komitetu Obrony Kraju w Ministerstwie Handlu Zagranicznego.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFOSTWA WSW - 15-04-1958
IPN BU 217/6247 CAW 1783/90/1940 akta osobowe
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WARSZAWSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW W MODLINIE STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU - 02-05-1958
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK LOTNICZYCH I OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ OBSZARU KRAJU, ODDZIAŁ WSW SZKÓŁ LOTNICZYCH W RADOMIU STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU - 05-06-1958
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK LOTNICZYCH I OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ OBSZARU KRAJU, ODDZIAŁ WSW SZKÓŁ LOTNICZYCH W RADOMIU STARSZY POMOCNIK SZEFA - 30-06-1960
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU I INSPEKTORATU LOTNICTWA, ODDZIAŁ WSW SZKÓŁ LOTNICZYCH STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU - 01-08-1962
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU I INSPEKTORATU LOTNICTWA, WYDZIAŁ WSW 13 DYWIZJI ARTYLERII OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU ZASTĘPCA SZEFA - 18-04-1963
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU I INSPEKTORATU LOTNICTWA, WYDZIAŁ WSW 13 DYWIZJI ARTYLERII OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU P.O. SZEFA - 03-09-1963
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU I INSPEKTORATU LOTNICTWA, ODDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA - 08-10-1964
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU I INSPEKTORATU LOTNICTWA, ODDZIAŁ II STARSZY POMOCNIK SZEFA - 28-07-1967
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU I INSPEKTORATU LOTNICTWA, ODDZIAŁ WSW 1 KORPUSU OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 01-09-1967
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU, ODDZIAŁ WSW 1 KORPUSU OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU ZASTĘPCA SZEFA - 29-04-1968
MON WARSZAWA BRAK SŁUŻBA POZA ORGANAMI BEZPIECZEŃSTWA - 01-02-1971
MON WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA SZTABU GENERALNEGO WP - 27-02-1973
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "Z" PRZEDSTAWICIEL WOJEWÓDZKI - 01-03-1973
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "Z" ZASTĘPCA SZEFA - 01-11-1973
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ X ZASTĘPCA SZEFA - 01-01-1975
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ X SZEF - 26-11-1976
Z II SG WP WARSZAWA BRAK SŁUŻBA POZA WOJSKIEM płk 10-05-1977 04-05-1984
.