Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Kryspin
Nazwisko: Kulmatycki
Miejsce urodzenia: WÓLKA DWORSKA
Data urodzenia: 12-10-1941
Imię ojca: Zdzisław
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Delegowany służbowo: od 10.05.1971 do 20.05.1971 oraz od 14.11.1977 do 17.11.1977 do ZSRR; od 2.09.1975 do 5.09.1975 do Węgier. W latach 1974-1976 studia magisterskie w zakresie prawno-administracyjnym oraz ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego w ASW w Warszawie.
Z charakterystyki służbowej z dnia 8.06.1966 wynika, iż ww. zajmował się zagadnieniami związanymi z osobami przyjeżdżającymi do kraju m. in. brał udział w rozmowach operacyjnych i ich dokumentowaniu, prowadzeniu spraw "Wędrowcy I" oraz "Wędrowcy II" dotyczących osób wyjeżdżających i przyjeżdżających z zagranicy (IPN BU 0604/1841/1, k. 62). Podczas służby w Wydziale II KS MO został skierowany do pracy po zagadnieniu wywiadu amerykańskiego i brał udział w prowadzeniu sprawy o krypt. "Mechanik" o zabarwieniu przemytniczo-dewizowym, która zakończyła się realizacją (IPN BU 0604/1841/1, k. 73).
Z indywidualnej karty przeglądu kadrowego wynika, że w latach 1984-1987 realizował zadania operacyjne na obiekcie specjalnym, a w 1989 realizował zadania specjalne poza resortem (brak bliższych danych).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO SZCZECIN KOMISARIAT PORTOWY, REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-02-1965
IPN BU 0604/1841 t. 1-2 23706/V akta osobowe
KW MO SZCZECIN WYDZIAŁ II, GRUPA I OFICER OPERACYJNY - 01-05-1965
CW MSW LEGIONOWO ROCZNA OFICERSKA SZKOŁA OPERACYJNA SŁUCHACZ - 05-09-1966
KS MO WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-10-1967
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ II INSPEKTOR - 01-11-1967
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ II STARSZY INSPEKTOR - 01-04-1971
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ II KIEROWNIK GRUPY - 15-03-1972
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-09-1975
KS MO WARSZAWA WYDZIAŁ II NACZELNIK - 15-07-1976
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 31-05-1983
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, GRUPA I ZASTĘPCA NACZELNIKA (ETAT NIEJAWNY) - 01-06-1983
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, GRUPA I NACZELNIK (ETAT NIEJAWNY) - 01-07-1988
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ II NACZELNIK płk 20-07-1990 31-07-1990
.