Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-06-2020 09:08

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Eugeniusz
Nazwisko: Palasek
Miejsce urodzenia: GOŁYSTOK
Data urodzenia: 29-05-1935
Imię ojca: Aleksander
Imię matki: Anna
Dodatkowe informacje:

W okresie od 8.10.1962 do 20.10.1962 kurs dla nowo przyjętych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w CW MSW w Legionowie. Od 5.01.1971 do 25.03.1971 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa. Z dniem 1.09.1962 starszy oficer operacyjny Referatu ds. Bezpieczeństwa KP MO w Grodzisku z przydziałem do pracy w Referacie ds. Bezpieczeństwa w KP MO w Nowym Dworze Mazowieckim. Od 19.09.1973 do 31.10.1973 kurs zastępców komendantów powiatowych MO ds. Służby Bezpieczeństwa w Łodzi. W 1980 studia magisterskie na Wydziale Polityczno-Prawnym w ASW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO GRODZISK MAZOWIECKI REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-09-1962
IPN BU 0957/534 544/V akta osobowe
KP MO NOWY DWÓR MAZOWIECKI REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-10-1962
CW MSW LEGIONOWO OFICERSKA SZKOŁA OPERACYJNA SŁUCHACZ - 03-09-1965
KW MO WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-08-1966
KP MO NOWY DWÓR MAZOWIECKI REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 15-08-1966
KP MO NOWY DWÓR MAZOWIECKI REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1967
KP MO NOWY DWÓR MAZOWIECKI REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR - 01-04-1967
KP MO PRZASNYSZ BRAK I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-12-1970
KW MO OSTROŁĘKA WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 01-06-1975
KW MO OSTROŁĘKA BRAK I SEKRETARZ KOMITETU ZAKŁADOWEGO PZPR - 01-06-1982
WUSW OSTROŁĘKA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 29-11-1983
WUSW OSTROŁĘKA WYDZIAŁ PASZPORTÓW NACZELNIK - 01-01-1984
WUSW OSTROŁĘKA INSPEKTORAT OCHRONY FUNKCJONARIUSZY KIEROWNIK - 01-01-1985
WUSW OSTROŁĘKA BRAK I SEKRETARZ KOMITETU ZAKŁADOWEGO PZPR ppłk 22-11-1986 15-09-1987