Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-12-2021 09:17

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Broński
Miejsce urodzenia: Marianówka
Data urodzenia: 18-03-1944
Imię ojca: Józef
Imię matki: Janina
Dodatkowe informacje:

W okresie od 1.03.1969 do 16.05.1970 służba w MO.
Od 1.03.1967 do 18.03.1967 kurs dla nowo przyjętych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Od 6.09.1967 do 13.07.1968 Roczna Oficerska Szkoła Obserwacji Zewnętrznej w CW MSW w Legionowie. Od 3.11.1973 do 30.04.1974 kurs przekwalifikowania oficerów Zwiadu WOP. Od 4.11.1986 do 31.03.1987 kurs doskonalenia oficerów zwiadu w Centrum Szkolenia WOP w Kętrzynie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ "B", SEKCJA III WYWIADOWCA ppor. 01-12-1966 01-03-1969
IPN Gd 739/10 249446 wojskowe akta osobowe
IPN Gd 214/1857 V-5485 akta osobowe i karta
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO, GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA RYBOŁÓWSTWA W GDAŃSKU INSPEKTOR OPERACYJNY-KONTROLER 16-05-1970
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO, GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA W PORCIE LOTNICZYM GDAŃSK-WRZESZCZ INSPEKTOR OPERACYJNY-KONTROLER 01-08-1970
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO, GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA W PORCIE GDAŃSK INSPEKTOR OPERACYJNY-KONTROLER 16-12-1971
DOWÓDZTWO WOP GDAŃSK 16 KASZUBSKA BRYGADA WOP, GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA W PORCIE GDAŃSK INSPEKTOR 01-01-1972
DOWÓDZTWO WOP GDAŃSK 16 KASZUBSKA BRYGADA WOP, GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA W PORCIE GDAŃSK KONTROLER 01-08-1972
DOWÓDZTWO WOP GDAŃSK KASZUBSKA BRYGADA WOP, GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA W PORCIE GDAŃSK POMOCNIK DOWÓDCY 01-06-1976
DOWÓDZTWO WOP GDAŃSK KASZUBSKA BRYGADA WOP, STRAŻNICA W BRANIEWIE DOWÓDCA 19-10-1978
DOWÓDZTWO WOP GDAŃSK KASZUBSKA BRYGADA WOP, BATALION GRANICZNY WOP W KĘTRZYNIE, STRAŻNICA KADROWA W BRANIEWIE ZASTĘPCA DOWÓDCY 01-12-1984
DOWÓDZTWO WOP GDAŃSK KASZUBSKA BRYGADA WOP, BATALION GRANICZNY WOP W KĘTRZYNIE, STRAŻNICA KADROWA W GÓROWIE IŁAWIECKIM DOWÓDCA 23-07-1985
DOWÓDZTWO WOP GDAŃSK KASZUBSKA BRYGADA WOP, GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA W PORCIE GDAŃSK, GRUPA OPERACYJNO-KONTROLERSKA OFICER OPERACYJNY 08-05-1987
DOWÓDZTWO WOP GDAŃSK KASZUBSKA BRYGADA WOP, GRANICZNA PLACÓWKA KONTROLNA W PORCIE GDAŃSK, GRUPA OPERACYJNO-KONTROLERSKA KIEROWNIK mjr 15-02-1988 15-02-1990
.