Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-05-2020 10:58

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Włodzimierz
Nazwisko: Rylski
Miejsce urodzenia: SUSZENIEC
Data urodzenia: 01-02-1944
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

W okresie od 23.07.1972 do 31.03.1974 służba w MO. Od 10.03.1975 do 15.04.1975 kurs wstępnego przeszkolenia dla funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Podczas służby na stanowisku inspektora Wydziału III KW MO w Warszawie służył w grupie zajmującej się operacyjna ochroną gospodarki rolnej oraz prowadzeniem m.in. spraw obiektowych o kryptonimach "Agrotechnik", "Rolnik", kwestionariusza ewidencyjnego "Marzyciel" oraz sprawy operacyjnego sprawdzenia o kryptonimie "Przesyłka" (IPN BU 0957/556, k. 162). Podczas służby na stanowisku inspektora Wydziału II KW MO w Ostrołęce zajmował się m.in. międzynarodową wymianą osobową oraz prowadzeniem sprawy obiektowej o kryptonimie "Ambasador" (IPN BU 0957/556, k. 189).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO WARSZAWA WYDZIAŁ III INSPEKTOR - 01-04-1974
IPN BU 0957/556 566/V akta osobowe
KW MO OSTROŁĘKA WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR - 01-06-1975
KW MO OSTROŁĘKA DO DYSPOZYCJI - 01-06-1975
WSO MSW LEGIONOWO STUDIA WYŻSZE ZAWODOWE (SPECJALNOŚĆ: PRAWNO-ADMINISTRACYJNA ORAZ OCHRONY BEZPIECZEŃSTWA I PORZĄDKU PUBLICZNEGO) SŁUCHACZ - 01-10-1977
KW MO OSTROŁĘKA DOD DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 28-06-1980
KW MO OSTROŁĘKA WYDZIAŁ II STARSZY INSPEKTOR - 01-07-1980
KW MO OSTROŁĘKA WYDZIAŁ V KIEROWNIK SEKCJI - 16-03-1982
KW MO OSTROŁĘKA WYDZIAŁ V ZASTĘPCA NACZELNIKA - 16-08-1982
KM MO OSTRÓW MAZOWIECKA ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-06-1983
MUSW OSTRÓW MAZOWIECKA ZASTĘPCA SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-08-1983
WUSW OSTROŁĘKA WYDZIAŁ PASZPORTÓW ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-07-1984
WUSW OSTROŁĘKA WYDZIAŁ PASZPORTÓW NACZELNIK kpt. 16-02-1988 31-07-1990