Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-06-2019 13:01

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Edmund Stefan
Nazwisko: Radzewicz
Miejsce urodzenia: Andrzejewo
Data urodzenia: 21-01-1942
Imię ojca: Mieczysław
Imię matki: Anna
Dodatkowe informacje:

W okresie od 28.09.1962 do 2.11.1967 służba wojskowa poza organami bezpieczeństwa państwa. Od 6.08.1968 do 4.12.1970 obsługiwał kontrwywiadowczo 37 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Gryfinie. Od 5.12.1970 do 11.11.1975 obsługiwał kontrwywiadowczo 39 Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Glicku koło Nowogardu.


Kursy i szkolenia:

Od 15.09.1980 do 27.06.1981 Kurs Akademicki przy Wyższej Szkole KGB w Moskwie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS PRZEKWALIFIKOWANIA OFICERÓW SŁUCHACZ - 02-11-1967
IPN By 766/356 - akta osobowe
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA BRAK DANYCH PRAKTYKANT - 30-04-1968
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA WYDZIAŁ WSW 26 BRYGADY ARTYLERII OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU P.O. STARSZY POMOCNIK SZEFA - 06-08-1968
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA WYDZIAŁ WSW 26 BRYGADY ARTYLERII OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU STARSZY POMOCNIK SZEFA - 26-08-1969
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA WYDZIAŁ WSW 26 BRYGADY ARTYLERII OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU ZASTĘPCA SZEFA - 11-11-1975
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA WYDZIAŁ WSW 26 BRYGADY ARTYLERII OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU P.O. SZEFA - 12-09-1978
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA WYDZIAŁ WSW 26 BRYGADY ARTYLERII OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU SZEF - 04-04-1980
ZARZĄD WSW WOPK WARSZAWA WYDZIAŁ WSW 2 BRYGADY RADIOTECHNICZNEJ W BYDGOSZCZY SZEF ppłk 18-05-1981 31-07-1990