Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Kazimierz
Nazwisko: Dunaj
Miejsce urodzenia: Pomygacze, Pow. Łapy
Data urodzenia: 04-03-1940
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Antonina
Dodatkowe informacje:

W ZSL od 15.04.1964 r. W ZMW od 1960 r. Od 01.11.1962-03.1969 r. wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego ZMW w Białymstoku. Od 10.1962-12.1967 sekretarz Wojewódzkiej Rady Przysposobienia Rolniczego przy Zarządzie Wojewódzkim ZMW w Białymstoku. W l. 1974-1978 wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Komitetu Frontu Jedności Narodu w Białymstoku. Od 15.03.1976-15.04.1980 wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Spółdzielni Rolniczych „Samopomoc Chłopska” w Białymstoku. W okresie 01.01.1981-15.12.1985 wojewoda białostocki. Od 06.1989-12.1990 konsul generalny PRL w Mińsku. Źródła: Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 360



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek PREZYDIUM WOJEWÓDZKI KOMITET Białystok ZSL 14-03-1970 12-02-1972 Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (CKDRL), 360
Sekretarz WOJEWÓDZKI KOMITET Białystok ZSL 01-07-1970 12-02-1972 CKDRL, 360
Wiceprezes WOJEWÓDZKI KOMITET Białystok ZSL 12-02-1972 9-09-1980 CKDRL, 360
Prezes WOJEWÓDZKI KOMITET Białystok ZSL 16-04-1980 31-12-1980 CKDRL, 360
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 15-12-1980 26-11-1989 CKDRL, 360.
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Rolnictwa Leśnictwa i Gospodarki Żywnościowej Warszawa 16-12-1985 11-1988 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, Warszawa 1991, s. 207.