Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-05-2019 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Henryk
Nazwisko: Maćkowiak
Miejsce urodzenia: Poznań
Data urodzenia: 12-01-1934
Imię ojca: Stefan
Imię matki: Franciszka
Dodatkowe informacje:

W ZSL od 1964 r. W l. 1951-1956 członek zarządu koła ZMP w Poznaniu. 0d 04-10.1957 zastępca kierownika PGR w Bobrówce. Od 10.1957-03.1958 zootechnik w Zespole PGR Tuczno. W l. 1958-1961 zastępca kierownika PGR w Macharach. W okresie 1961-1963 starszy inspektor w Inspektoracie PGR w Strzelcach Krajeńskich. W l. 1963-1965 starszy agronom, a od 1965-1968 kierownik Zakładu PGR w Tucznie. Od 08.1968-07.1973 zastępca przewodniczącego PPRN w Lubsku, a od 08-12.1973 w Żarach. Od 12.1973-06.1975 naczelnik w Urzędzie Powiatowym w Lubsku. Od 07.1975-01.1977 zastępca dyrektora, a od 02.1977 dyrektor w Kombinacie PGR w Grabicach. Przewodniczący GRN w Gubinie.
Źródła: NKW PSL. Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 791; T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polskie według stanu na dzień 28 II 1991, Warszawa 1991.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Wiceprezes Gminny Komitet Bobrówko ZSL 1965 1968 Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (CKDRL), 791
Członek PREZYDIUM POWIATOWY KOMITET Strzelce ZSL 1968 1973 CKDRL, 791
Prezes POWIATOWY KOMITET Lubusko ZSL 1973 1975 CKDRL, 791
Członek WOJEWÓDZKI KOMITET Zielona Góra ZSL 1976 1978 CKDRL, 791
Wiceprezes WOJEWÓDZKI KOMITET Zielona Góra ZSL 1976 1978 CKDRL, 791
Członek PREZYDIUM Miejsko-Gminna Komisja Gubin ZSL 1978 1980 CKDRL, 791.
Wiceprezes Miejsko-Gminna Komisja Gubin ZSL 1978 1980 CKDRL, 791
Członek WOJEWÓDZKI KOMITET Zielona Góra ZSL 1983 1988 CKDRL, 791
Członek PREZYDIUM WOJEWÓDZKI KOMITET Zielona Góra ZSL 1983 1988 CKDRL, 791
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 29-03-1984 26-11-1989 CKDRL, 791
Członek PREZYDIUM Naczelny Komitet Warszawa ZSL 24-03-1988 26-11-1989 T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, Warszawa 1991, s. 286.