Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-02-2020 08:39

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Ignacy
Nazwisko: Harasimowicz
Miejsce urodzenia: Protawszczyzna
Data urodzenia: 29-12-1918
Imię ojca: Jan
Imię matki: Stefania
Znany/a też jako:
Ignacy Harasimowicz
urodzony/a 29- 12-1918 Protasowszczyzna
Imiona rodziców: Jan Stefania


Dodatkowe informacje:

Członek PPS od 1947 r., PZPR od 15.12.1948 r. Należał także do ORMO.
Przebieg pracy zawodowej (wybrane stanowiska): 1) 01.01.1945-30.11.1945 - Składnica Materiałów Piśmiennych w Biłgoraju - kierownik; 2) 01.12.1945-31.03.1946 - Powiatowa Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa w Biłgoraju - księgowy; 3) 01.04.1946-31.03.1953 - Wojewódzki Związek Gminnych Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska" w Lublinie oraz Bydgoszczy - rewident, wykładowca; 4) 01.04.1953-30.06.1953 - Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska" w Otwocku - główny księgowy; 5) 01.07.1953-20.08.1954 - Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Biłgoraju - prezes; 6) 21.08.1954-05.05.1960 oraz 01.12.1961-10.1062 - Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku - gł. księgowy, rewident, st. planista; 7) 06.05.1960-31.12.1960 - Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Kraśniku - wiceprezes; 8) 01.08.1965-31.10.1974 - MPGK w Kraśniku -dyrektor; 9) 01.11.1974-31.01.1976 - Pow. Spółdzielnia Pracy Usług Wielobranżowych w Kraśniku - prezes; 10) 01.04.1976-30.06.1979 - Odzieżowa Spółdzielnia Pracy im. 22 lipca w Kraśniku - kierownik służby pracowniczej.
Od dnia 01.05.1982 r. był pracownikiem techniczno-biurowym KM PZPR w Kraśniku.
Wykształcenie i przeszkolenie polityczne: 1) 1936 r. - Szkoła Zawodowa nr 6 w Warszawie; 2) 1954 r. - Kurs Seminarzystów KP PZPR; 3) 1963 r. - Technikum Ekonomiczne w Kraśniku; 4) Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie; 5) 1976 r. - Zawodowe Studium Administracyjne przy UMCS w Lublinie.
Pełnił funkcje (do 1983 r.) członka Egzekutywy oraz sekretarza propagandy KM PZPR w Kraśniku.
Źródło: Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Lublin 1/645.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
I Sekretarz Podstawowa Organizacja Partyjna Ciechocinek PZPR 1952 04-1953 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Lublin 1/645
Zastępca Członka Komitet Powiatowy Biłgoraj PZPR 1954 1954 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Lublin 1/645
Sekretarz Oddziałowa Organizacja Partyjna-Fabryka Łożysk Tocznych Kraśnik PZPR 1954 1960 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Lublin 1/645
Członek Komitet Zakładowy-Fabryka Łożysk Tocznych Kraśnik PZPR 1954 1960 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Lublin 1/645
Członek Powiatowa Komisja Kontroli Partyjnej Kraśnik PZPR 01-1962 1969 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Lublin 1/645
Sekretarz D/S Propagandy Komitet Zakładowy-Fabryka Łożysk Tocznych Kraśnik PZPR 10-1962 1-08-1965 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Lublin 1/645
Członek Komitet Miejski Kraśnik Fabryczny PZPR 1966 1971 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Lublin 1/645
I Sekretarz Komitet Miejski Kraśnik Fabryczny PZPR 04-1966 04-1968 Archiwum Rotacyjne ,,ŁAD", KW PZPR Lublin 1/645