Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-12-2021 09:17

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Antoni
Nazwisko: Bobin
Miejsce urodzenia: WILNO
Data urodzenia: 22-05-1921
Imię ojca: Bronisław
Imię matki: Antonina
Dodatkowe informacje:

W okresie od 4.08.1944 do 15.01.1945 2 Armia WP. Od 15.01.1945 do 20.06.1945 Oficerska Szkoła Piechoty w Inowrocławiu. Od 14.10.1949 do 28.08.1950 Wyższa Szkoła Piechoty w Rembertowie. Od lipca 1953 do grudnia 1953 oddelegowany jako szyfrant w ramach Jednostki Wojskowej 2000 do Komisji Nadzoru Państw Neutralnych w Korei. Z materiałów wynik, że „Do roku 1954 (...) brał udział w działaniach grup operacyjnych, które przeprowadzały operacje w terenie m.in. pościgi, zasadzki i przeszukiwania. (...) brał on udział w działaniach przeciwko bandom »Kmiołka«,
»Szarego«, »Roja«, »Huzara« i »Orzyca«” (IPN BU 0193/5919, k. 120). Od grudnia 1955 do listopada 1957 kierownik Kancelarii Ambasady PRL w Helsinkach. W 1967 oddelegowany na okres 3 miesięcy w charakterze szyfranta do Ambasady PRL w Pekinie. W latach 1972-1974 oddelegowany do MSZ w charakterze kuriera dyplomatycznego.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KBW KIELCE 10 SAMODZIELNY BATALION OCHRONY DOWÓDCA PLUTONU - 16-06-1945
IPN BU 0193/5919, IPN BU 2264/918 6413/V, 115/91/59 akta osobowe
WBW KIELCE 10 SAMODZIELNY BATALION OCHRONY, KOMPANIA STRZELECKA DOWÓDCA - 10-01-1946
WBW KIELCE 10 SAMODZIELNY BATALION OCHRONY ZASTĘPCA DOWÓDCY DS. LINIOWYCH - 05-09-1946
WBW GDAŃSK 9 SAMODZIELNY BATALION OCHRONNY, 1 KOMPANIA ZASTĘPCA DOWÓDCY DS. LINIOWYCH - 04-10-1946
KBW GDAŃSK 13 PUŁK, 2 BATALION STRZELECKI, 1 KOMPANIA DOWÓDCA - 20-11-1947
KBW GDAŃSK 13 PUŁK STARSZY ADIUTANT por. 22-12-1948 10-09-1949
KBW GÓRA KALWARIA 1 BRYGADA, SEKCJA OPERACYJNO-ROZPOZNAWCZA KIEROWNIK - 28-08-1950
KBW WARSZAWA SZTAB, ODDZIAŁ I, WYDZIAŁ I STARSZY REFERENT - 23-07-1951
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKOTRA DEPARTAMENTU VII - 01-02-1954
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII STARSZY REFERENT (ETAT NIEJAWNY) - 01-02-1954
SDepVII MBP WARSZAWA PIĘCIOMIESIĘCZNY KURS SŁUCHACZ - 01-12-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY REFERENT (ETAT NIEJAWNY) - 01-06-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-01-1957
SDepI WARSZAWA BRAK DANYCH INSTRUKTOR WYSZKOLENIA WOJSKOWEGO - 01-07-1958
SDepI WARSZAWA KATEDRA PRZEDMIOTÓW OPERACYJNYCH WYKŁADOWCA WYSZKOLENIA WOJSKOWEGO - 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, SAMODZIELNA SEKCJA I KIEROWNIK - 15-05-1962
MSW WARSZAWA BIURO "A", SAMODZIELNA SEKCJA "B" KIEROWNIK - 01-11-1963
MSW WARSZAWA BIURO "A", INSPEKTORAT KIEROWNICTWA INSPEKTOR - 01-02-1965
MSW WARSZAWA BIURO "A", WYDZIAŁ INSPEKCJI INSPEKTOR ppłk 01-01-1973 31-07-1975
.