Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-11-2021 14:13

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Józef Franciszek
Nazwisko: Klusek
Miejsce urodzenia: WÓLKA ZYCHOWA
Data urodzenia: 18-08-1942
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W okresie od 4.09.1967 do 20.07.1968 Roczna Oficerska Szkoła Operacyjnej Służby Bezpieczeństwa w CW MSW w Legionowie. Od 21.02.1974 do 11.06.1974 przeszkolenie na kursie języka angielskiego stopnia podstawowego w Ośrodku Nauczania Języków Obcych MSW w Klimontowie. Od 1.06.1975 do 4.09.1976 p.o. kierownika Sekcji VII Wydziału II KW MO w Radomiu. Od 23.08.1982 do 28.08.1982 kurs doskonalenia zawodowego w Departamencie I MSW. Od 11.11.1985 do 30.11.1985 kurs doskonalenia zawodowego kadry kierowniczej w Departamencie I MSW. W latach 1969-1975 sprawował funkcję I sekretarza Podstawowej Organizacji Partyjnej PZPR przy KP MO w Kozienicach. W latach 1976-1979 sprawował funkcję I sekretarza Podstawowej Organizacji Partyjnej PZPR przy Roczniku Studiów Stacjonarnych ASW w Warszawie. W tym samym czasie sprawował funkcję członka Egzekutywy Komitetu Uczelnianego PZPR przy ASW w Warszawie. W 1988 pełnił funkcję członka Plenum Komitetu Zakładowego PZPR przy WUSW w Radomiu. W sierpniu 1976 za aktywne przywracanie spokoju na ulicach Radomia w dniu 25.06.1976 został odznaczony srebrną odznaką "Za Zasługi w Ochronie Porządku Publicznego". Jako słuchacz ASW brał udział w zapewnieniu porządku podczas pierwszej pielgrzymki do kraju Ojca Świętego Jana Pawła II w czerwcu 1979. Za udział w tych działaniach został wyróżniony pochwałą komendanta ASW. Od 19.03.1989 do 31.07.1990 delegowany służbowo w charakterze szyfranta do Ambasady PRL w Ankarze.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO KOZIENICE REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-03-1965
IPN Ra 135/11 627/16 akta osobowe i karta
KP MO SANDOMIERZ REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA "W" OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ - 01-11-1965
KP MO KOZIENICE REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY - 01-11-1966
KP MO KOZIENICE REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA OPERACYJNA OFICER - 01-04-1967
KP MO KOZIENICE REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA OPERACYJNA INSPEKTOR OPERACYJNY - 01-08-1970
KW MO RADOM DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-06-1975
KW MO RADOM WYDZIAŁ II, SEKCJA VII STARSZY INSPEKTOR - 01-06-1975
ASW WARSZAWA TRZYLETNIE STUDIA STACJONARNE SŁUCHACZ - 04-09-1976
KW MO RADOM DO DYSPOZYCJI - 01-07-1979
KW MO RADOM WYDZIAŁ II, SEKCJA VII KIEROWNIK - 01-07-1979
KW MO RADOM INSPEKTORAT ANALITYCZNO-INFORMACYJNY PRZY ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-11-1979
KW MO RADOM INSPEKTORAT ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-10-1982
WUSW RADOM INSPEKTORAT ZASTĘPCY SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR ppłk 14-07-1983 31-07-1990
.