Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-02-2020 08:39

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Zdzisław Antoni
Nazwisko: Andruszkiewicz
Miejsce urodzenia: Cukrownia Żytyńska
Data urodzenia: 28-02-1928
Imię ojca: Józef
Imię matki: Teodozja
Dodatkowe informacje:

W okresie 09.1953-10.1954 Instruktor w Wydziale Studiów Zarządu Wojewódzkiego ZMP w Lublinie. W okresie 11.1954-03.1960 Przewodniczący Rady Okręgowej Zrzeszenia Studentów Polskich. W okresie 04.1960-09.1960 Przewodniczący Okręgowej Rady Studenckiej ZMS przy Komitecie Wojewódzkim ZMS w Lublinie. 10.1960-02.1965 Z-ca Kierownika, Kierownik Wydziału Studiów, a następnie Kierownik Centralnego Ośrodka Kadr Aktywu KC ZMS. 03.1965-05.1972 Z-ca Redaktora Naczelnego a następnie Redaktor Naczelny "Walki Młodych".
Źródła: Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR 1948-1990, red. K. Persaka, Warszawa 2000., PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenie KC, władze naczelne, I sekretarze KW PZPR 1948-82, oprac. W. Ciempiel, Warszawa 1983., dalej PZPR, oprac. W. Ciempiel, 1983, s...,; AAN CK IX-12.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Starszy Instruktor Wydział Propagandy i Prasy Komitet Centralny Warszawa PZPR 01-06-1972 8-06-1973 AAN CK/IX-12.
Zastępca Kierownika Wydział Propagandy, Prasy i Wydawnictw Komitet Centralny Warszawa PZPR 08-06-1973 20-05-1975 Informator o strukturze i obsadzie personalnej, red. K. Persaka, s. 133.
Zastępca Kierownika Wydział Prasy Radia i Telewizji Komitet Centralny Warszawa PZPR 20-05-1975 8-03-1977 Informator o strukturze i obsadzie personalnej, red. K. Persaka, s.129
Kierownik Wydział Organizacji Społecznych, Sportu i Turystyki Komitet Centralny Warszawa PZPR 08-03-1977 19-10-1978 Informator o strukturze i obsadzie personalnej, red. K. Persaka, s. 123
Członek Centralna Komisji Rewizyjna Komitet Centralny Warszawa PZPR 15-02-1980 20-07-1981 PZPR, oprac. W. Ciempiel, 1983, s. 215, 252.
Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Dopuszczenie do prac wojskowo-mobilizacyjnych Karta E-14-B:Treść i nr sprawy: "Zabezp. Wydz.IV Dep.III AB-III-01514/71 Dopuszczony do prac wojskowo-mobilizacyjnych." Brak informacji o materiałach
Kartoteka OCK OCK - Według informacji BUiAD wytworzone przez Departament I w związku ze sprawdzaniem osoby przez tę jednostkę. IPN BU 01860/101