Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 18-03-2020 14:23

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Franciszek Walenty
Nazwisko: Błoński
Miejsce urodzenia: KRAKÓW
Data urodzenia: 25-01-1903
Imię ojca: Wojciech
Imię matki: Wiktoria
Dodatkowe informacje:

Członek Miejskiej Rady Narodowej w Rzeszowie - brak bliższych danych.
Radny Wojewódzkiej Rady Narodowej w Rzeszowie - brak bliższych danych.
Członek Rady Naczelnej Centralnego Komitetu SD oraz Komisji Rewizyjnej tej instancji - brak bliższych danych.
W latach 1945-1946 redaktor naczelny "Dziennika Rzeszowskiego".
W latach 1946-1950 pełnił funkcję prezesa Zarządu Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej w Rzeszowie.
W 1960 r. objął stanowisko dyrektora Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.
Źródło: Ludzie i wspomnienia. Franciszek Błoński - działacz i historyk, "Ziemia: prace i materiały krajoznawcze" 1977, s. 241, 242; "Dziennik Rzeszowski", 1 XII 1946 r., s. 4.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Wiceprezes Komitet Wojewódzki RZESZÓW Stronnictwo Demokratyczne (SD) 08-02-1945 18-11-1945 J. Winsch, J. Winsch, Stronnictwo Demokratyczne w województwie rzeszowskim w latach 1944-1975, Warszawa 1981, s. 122.
I Wiceprezes Komitet Wojewódzki RZESZÓW SD 18-11-1945 10-11-1946 J. Winsch, J. Winsch, Stronnictwo Demokratyczne w województwie rzeszowskim w latach 1944-1975, Warszawa 1981, s. 122.
Członek Komisja Rewizyjna Komitet Wojewódzki RZESZÓW SD 15-02-1948 AP Rzeszów, Wojewódzki Komitet Stronnictwa Demokratycznego (WK SD) w Rzeszowie, 2, k. 34, 42, 43.
Prezes Komitet Wojewódzki RZESZÓW SD 16-01-1949 8-10-1950 J. Winsch, J. Winsch, Stronnictwo Demokratyczne w województwie rzeszowskim w latach 1944-1975, Warszawa 1981, s. 124; AP Rzeszów, WK SD w Rzeszowie, 5, k. 45.
Prezes WOJEWÓDZKI KOMITET RZESZÓW SD 08-10-1950 3-10-1954 J. Winsch, J. Winsch, Stronnictwo Demokratyczne w województwie rzeszowskim w latach 1944-1975, Warszawa 1981, s. 124; AP Rzeszów, WK SD w Rzeszowie, 7, k. 272.
Przewodniczący WOJEWÓDZKI KOMITET RZESZÓW SD 03-10-1954 27-10-1957 J. Winsch, J. Winsch, Stronnictwo Demokratyczne w województwie rzeszowskim w latach 1944-1975, Warszawa 1981, s. 125; AP Rzeszów, WK SD w Rzeszowie, 8, k. 143; tamże, 9, k. 52, 112.
Wiceprzewodniczący WOJEWÓDZKI KOMITET RZESZÓW SD 27-10-1957 26-01-1975 J. Winsch, J. Winsch, Stronnictwo Demokratyczne w województwie rzeszowskim w latach 1944-1975, Warszawa 1981, s. 125-127; AP Rzeszów, WK SD w Rzeszowie, 9, k. 52, 112.