Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 17-07-2020 09:03

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Romuald
Nazwisko: Żukowski
Miejsce urodzenia: Nałogi
Data urodzenia: 16-09-1928
Imię ojca: Jan
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

W PZPR od 10.05.1949 lub od 1951.
Od 1954 r. słuchacz Szkoły Partyjnej w Gdańsku (brak bliższych danych). W 1959 r. rozpoczął studia na WSNS (brak bliższych danych).
Wybierany na członka KM PZPR w Białymstoku na konferencjach 18.01.1975, 26.11.1977, 16.11.1979, wymieniany po raz pierwszy jako członek KM na posiedzeniu plenarmym 26.03.1974 (brak daty rozpoczęcia sprawowania tej funkcji).
Wybierany na członka Egzekutywy KM PZPR w Białymstoku na konferencjach 18.01.1975, 26.11.1977, 16.11.1979, wymieniany po raz pierwszy jako członek Egzekutywy KM 28.01.1975; zwolniony z funkcji członka Egzekutywy KM 05.01.1981 (brak daty rozpoczęcia sprawowania tej funkcji).
Inna data rozpoczęcia pracy na stanowisku I Sekretarza KM PZPR w Białymstoku 01.02.1972.
W latach 1975, 1978 i 1980 przewodniczący MRN w Białymstoku.
Źródło: AP Białystok, KW PZPR w Białymstoku, sygn. 1070/6, 1070/12, 1070/18, 1070/19, 1070/20, 1070/21, 1070/23, 1070/13, 1070/15, 1070/2468, 1070/2655, 1070/2656, KM PZPR w Białymstoku, 1072/40, 1072/47, 1072/111; Archiwum Rotacyjne "ŁAD", KW PZPR Białystok, kartoteki płac, sygn. 652, listy płac, sygn. 1/40.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Kierownik Ośrodek Szkolenia Partyjnego Komitet Powiatowy Łomża PZPR 01-05-1953 1-08-1954 AP Białystok, KW PZPR w Białymstoku, 1070/2656.
Kierownik Wydział Propagandy Komitet Powiatowy Łomża PZPR 01-08-1954 7-09-1954 AP Białystok, KW PZPR w Białymstoku, 1070/2656.
Sekretarz Ds. Propagandy Komitet Powiatowy Ełk PZPR 01-08-1955 1-12-1956 AP Białystok, KW PZPR w Białymstoku, 1070/2655.
I Sekretarz Komitet Powiatowy Ełk PZPR 01-12-1956 1-09-1959 AP Białystok, KW PZPR w Białymstoku, 1070/2655.
Członek brak Komitet Wojewódzki Białystok PZPR 16-12-1956 21-02-1960 AP Białystok, KW PZPR w Białymstoku, 1070/6.
I Sekretarz Komitet Powiatowy Hajnówka PZPR 30-08-1963 1-08-1964 AP Białystok, KW PZPR w Białymstoku, 1070/2656.
I Sekretarz Komitet Powiatowy Augustów PZPR 01-09-1964 8-02-1972 AP Białystok, KW PZPR w Białymstoku, 1070/2655.
Zastępca Członka brak Komitet Wojewódzki Białystok PZPR 13-01-1965 18-02-1967 AP Białystok, KW PZPR w Białymstoku, 1070/12.
Członek brak Komitet Wojewódzki Białystok PZPR 18-02-1967 11-06-1981 AP Białystok, KW PZPR w Białymstoku, 1070/13, 1070/15, 1070/18, 1070/19, 1070/20, 1070/21, 1070/23.
I Sekretarz Komitet Miejski Białystok PZPR 29-01-1972 5-01-1981 AP Białystok, KM PZPR w Białymstoku, 1072/47, KW PZPR w Białymstoku, 1070/2655, Archiwum Rotacyjne "ŁAD", KW PZPR Białystok, kartoteki płac 652, listy płac 1/40.
Członek Egzekutywa Komitet Wojewódzki Białystok PZPR 06-04-1973 11-06-1981 AP Białystok, KW PZPR w Białymstoku, 1070/18, 1070/19, 1070/20, 1070/21, 1070/23.