Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Sylwester
Nazwisko: Kacalak
Miejsce urodzenia: ŚWIDNICA
Data urodzenia: 27-06-1954
Imię ojca: Jerzy
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

W okresie od 15.09.1973 do 1.10.1978 zawodowa służba wojskowa poza organami bezpieczeństwa państwa. Od 2.07.1979 do1.04.1981 jako pomocnik szefa Wydział WSW 20 Dywizji Pancernej w Szczecinku obsługiwał 20 Batalion Zaopatrzenia w Czarnym. Od 20.06.1981 do 19.08.1981 jako pomocnik szefa Wydział WSW 12 Dywizji Pancernej w Szczecinie obsługiwał 9 Pułk Zmechanizowany w Stargardzie Szczecińskim.
Sylwester Kacalak w swym oświadczeniu lustracyjnym złożonym w dniu 29.11.2007 w trybie ustawy z dnia 18.10.2006 o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2013, poz. 1388) ujawnił, że pełnił służbę w rozumieniu art. 3a powołanej ustawy, organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art. 2 powołanej ustawy. W zarządzeniu Ppl/Sz 265/16 z dnia 28.11.2016 dotyczącym Sylwestra Kacalaka – prokurator IPN zarządził o pozostawieniu sprawy bez dalszego biegu wobec niestwierdzenia wątpliwości co do zgodności oświadczenia lustracyjnego z prawdą.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
COS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS PRZEKWALIFIKOWANIA OFICERÓW KONTRWYWIADU SŁUCHACZ - 02-10-1978
IPN Sz 492/234 - akta osobowe
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ WYDZIAŁ WSW 20 DYWIZJI PANCERNEJ W SZCZECINKU POMOCNIK SZEFA - 02-07-1979
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ WYDZIAŁ WSW 12 DYWIZJI ZMECHANIZOWANEJ W SZCZECINIE POMOCNIK SZEFA - 01-04-1981
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ WYDZIAŁ WSW 12 DYWIZJI ZMECHANIZOWANEJ W SZCZECINIE STARSZY OFICER mjr 04-08-1983 30-08-1990
.