Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-12-2018 13:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Stefan
Nazwisko: Misiaszek
Miejsce urodzenia: Dąbrowa Górnicza
Data urodzenia: 10-10-1904
Imię ojca: Andrzej
Imię matki: Balbina
Dodatkowe informacje:

Od 1927 r. w KPP, od 1945 r. w PPR, od 1948 r. w PZPR.
Od 03.1972 r. do 03.1980 r. poseł na Sejm PRL VI-VII kadencji.
Źródła: AAN CK/ IX-591; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
I Sekretarz KM Katowice PPR 1945 1947 AAN CK/ IX-591; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 397.
Kierownik Wydział Organizacyjny KW Katowice PPR 1947 1948 Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 397.
Przewodniczący WKKP KW Katowice PZPR 1948 1949 Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 397.
Członek CKKP KC Warszawa PZPR 21-12-1948 07-1981 PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 72.
I Sekretarz KW Bydgoszcz PZPR 07-12-1949 9-08-1951 AP Bydgoszcz, KW PZPR, 51/330; PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 300.
I Sekretarz KW Poznań PZPR 02-08-1951 28-06-1952 AAN CK/ IX-591; PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 322.
Zastępca Kierownika Wydział Organizacyjny KC Warszawa PZPR 23-06-1952 3-04-1958 Informator o strukturze i obsadzie personalnej, red. K. Persak, s. 124.
Członek KC Warszawa PZPR 17-03-1954 07-1981 PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 79.
Kierownik Biuro Spraw Kadrowych KC Warszawa PZPR 03-04-1958 16-12-1968 Informator o strukturze i obsadzie personalnej, red. K. Persak, s. 104; PPR, PPS, PZPR, Struktura aparatu centralnego 1944-1980, oprac. W. Ciempiel, J. Jakubowski, J. Szczeblewski, s. 40.
Wiceprzewodniczący CKKP KC Warszawa PZPR 31-12-1968 06-1971 AAN CK/ IX-591.
Przewodniczący CKKP KC Warszawa PZPR 26-06-1971 14-02-1980 AAN CK/ IX-591; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 265.