Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Zdzisław
Nazwisko: Jaworski
Miejsce urodzenia: ŁÓDŹ
Data urodzenia: 02-01-1925
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

W okresie od 25.06.1945 do 31.12.1947 brał udział "w walkach z bandami i reakcyjnym podziemiem". W 1948 CW MBP w Legionowie. Od 25.06.1945 do 31.12.1947 brał udział "w walkach z bandami i reakcyjnym podziemiem". W 1948 CW MBP Legionowo. W okresie od 25.08.1978 do 28.08.1978 delegowany służbowo do ZSRR. Od 2.11.1972 do 30.06.1977 delegowany na stanowisko konsula w Konsulacie Generalnym w Lipsku. Od 1.07.1984 do maja 1990 delegowany do pracy jako Radca Ambasady PRL w Pradze.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
CS MBP ŁÓDŹ BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 25-06-1945
IPN BU 003175/437, IPN Sz 0019/5734 23587/V, 22960/0 (IPN Po 0065/5734) akta osobowe i karta
WUBP KOSZALIN BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 16-09-1945
WUBP KOSZALIN WYDZIAŁ I, SEKCJA II REFERENT - 25-11-1945
PUBP ŚWINOUJŚCIE BRAK DANYCH REFERENT - 17-02-1947
PUBP ŚWINOUJŚCIE BRAK DANYCH STARSZY REFERENT - 01-03-1947
PUBP ŚWINOUJŚCIE REFERAT I REFERENT P.O. STARSZEGO REFERENTA - 01-10-1947
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 01-07-1948
WUBP SZCZECIN BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 15-04-1949
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ I, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 01-05-1949
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ I, SEKCJA IV KIEROWNIK - 01-04-1950
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ I, SEKCJA V KIEROWNIK - 01-09-1950
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-06-1951
OS MBP WARSZAWA KURS AKTYWU KIEROWNICZEGO SŁUCHACZ - 24-11-1952
WUBP SZCZECIN BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 12-08-1953
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ I NACZELNIK - 01-09-1953
WUdsBP SZCZECIN WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-04-1955
KW MO SZCZECIN WYDZIAŁ II NACZELNIK - 28-11-1956
WUBP SZCZECIN BRAK II ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 25-04-1965
KW MO SZCZECIN BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-05-1967
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 30-04-1971
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-06-1971
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA (ETAT NIEJAWNY) - 01-01-1975
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 15-11-1977
MSW WARSZAWA BIURO "B" ZASTĘPCA DYREKTORA - 27-12-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA (ETAT NIEJAWNY) płk 15-07-1984 15-06-1990