Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Eugenia
Nazwisko: Kempara
Nazwisko rodowe: Ziółkowska
Miejsce urodzenia: Księżyno
Data urodzenia: 29-09-1928
Imię ojca: Bernard
Imię matki: Marianna
Dodatkowe informacje:

Od 11.05.1949 r. w PZPR.
Od 1946 r. do 1952 r. pracownik cywilny administracji wojskowej.
Od 1952 r. do 1975 r. służba wojskowa w organach prokuratury wojskowej.
Od 1976 r. do 1985 r. poseł na Sejm PRL VII-VIII kadencji.
Od 08.07.1975 r. do 29.11.1981 r. przewodnicząca Zarządu Głównego Ligi Kobiet.
Źródła: CK/VIII-449; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Zastępca Członka KC Warszawa PZPR 12-12-1975 02-1980 Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 371; PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 178.
Członek Rada Państwa Warszawa 21-12-1976 11-06-1985 AAN CK/VIII-449; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 371.
Członek KC Warszawa PZPR 15-02-1980 14-07-1981 AAN CK/VIII-449; Ludzie władzy 1944-1991, T. Mołdawa, s. 371.