Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 17-07-2020 09:03

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jan
Nazwisko: Jackowski
Miejsce urodzenia: KUNKI
Data urodzenia: 24-05-1925
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Waleria
Dodatkowe informacje:

W 1950 V czteromiesięczny kurs w Szkole przy WUBP w Katowicach. W okresie od 19.04.1960 do 23.04.1960 kurs po linii Wydziału IX Departamentu II MSW. Od 6.1962 do 6.1963 przeszkolony w zakresie prowadzenia niektórych czynności dochodzeniowych. Od 7.01.1974 do 22.02.1974 kurs zastępców komendantów powiatowych MO ds. Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP NYSA OCHRONA WARTOWNIK - 07-10-1949
IPN Ka 0236/5 32/V akta osobowe
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ III, SEKCJA III MŁODSZY REFERENT - 01-07-1950
WUBP KATOWICE WYDZIAŁ III, SEKCJA III REFERENT - 01-10-1951
WUBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ III, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 01-10-1953
WUBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ III, KIEROWNICTWO STARSZY REFERENT - 15-07-1954
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ III, REFERAT VII STARSZY REFERENT - 01-04-1955
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ III, REFERAT VII OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
WUdsBP STALINOGRÓD (KATOWICE) WYDZIAŁ III, REFERAT VII STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-10-1956
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ II, GRUPA IX STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-12-1959
KW MO KATOWICE WYDZIAŁ II, GRUPA II KIEROWNIK - 01-01-1961
KM MO BIELSKO-BIAŁA BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-06-1961
KMiP MO BIELSKO-BIAŁA BRAK I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-04-1967
KW MO BIELSKO-BIAŁA BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 31-05-1975
KW MO BIELSKO-BIAŁA WYDZIAŁ "B" NACZELNIK ppłk 01-06-1975 31-10-1975