Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-02-2020 08:39

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jerzy
Nazwisko: Napiórkowski
Miejsce urodzenia: Warszawa
Data urodzenia: 19-07-1943
Imię ojca: Marceli
Imię matki: Rozalia
Dodatkowe informacje:

W PZPR od 22.05.1968 r. W 1983 r. dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie. Od grudnia 1986 do grudnia 1990 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Słuchacz Rocznego Studium Politycznego Kadr Naczelnej i Centralnej Administracji Państwowej.
Źródła: T. Mołdawa, Ludzie władzy 1944-1991. Władze państwowe i polityczne Polski według stanu na dzień 28 II 1991, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1991, s. 184; APW: 1733/788, k. 250, 1733/893, k. 201.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek WKKP Komitet Warszawski Warszawa PZPR 21-01-1984 11-10-1986 APW: 1733/883, k. 93, 1733/1220, k. 247; Skład władz warszawskiej organizacji partyjnej cz. IV 1981-1984, "Materiały do historii Warszawskiej Organizacji Partyjnej", Warszawa 1986, z. 9, s. 22
Członek Prezydium WKKR Komitet Warszawski Warszawa PZPR 11-10-1986 20-10-1989 APW: 1733/864, k. 274 (ostatnia wzmianka o pełnieniu funkcji), 1733/1220, k. 247