Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 29-10-2020 13:46

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Włoch
Miejsce urodzenia: Przenka, pow. Radzyń Podlaski
Data urodzenia: 19-11-1926
Imię ojca: Jan
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 1950 r.;
W latach 1949-1957 etatowy pracownik w ZMP (m.in. przewodniczący ZP ZMP w Lubartowie oraz kierownik Wydziału wiejskiego ZW ZMP w Lublinie), w latach 1957-1959 etatowy pracownik ZMS w Lublinie;
W latach 1951-1952 słuchacz Centralnej Szkoły ZMP w Otwocku;
Ukończył WSNS przy KC PZPR w Warszawie



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Sekretarz Podstawowa Organizacja Partyjna Komitet Wojewódzki Związku Młodzieży Polskiej Lublin PZPR 1952 1954 ŁAD, KW PZPR Lublin 1/2771.
Instruktor Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-08-1959 28-02-1963 ŁAD, KW PZPR Lublin 1/2771.
Starszy Instruktor Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-03-1963 31-05-1968 ŁAD, KW PZPR Lublin 1/2771.
Zastępca Kierownika Kancelaria I Sekretarza Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-06-1968 1971 ŁAD, KW PZPR Lublin 1/2771.
Członek Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 1969 26-06-1981 APL, KW PZPR 1266/20-37; 1267/1-8.
Kierownik Kancelaria I Sekretarza Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 1971 30-09-1972 ŁAD, KW PZPR Lublin 1/2771.
Wiceprzewodniczący Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-10-1972 28-02-1975 ŁAD, KW PZPR Lublin 1/2771.
Przewodniczący Wojewódzka Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-03-1975 31-10-1981 ŁAD, KW PZPR Lublin 1/2771.
Członek Egzekutywa Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 12-03-1975 26-06-1981 APL, KW PZPR w Lublinie 1266/25-28; 1267/1-8.
Instruktor Komitet Wojewódzki Lublin PZPR 01-01-1983 31-08-1989 ŁAD, KW PZPR Lublin 1/2771.