Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-12-2018 13:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Wacław
Nazwisko: Szarszewski
Miejsce urodzenia: POKRZYWNO
Data urodzenia: 19-11-1924
Imię ojca: Józef
Imię matki: Tekla
Dodatkowe informacje:

Delegowany służbowo: od 15.03.1976 do 17.03.1976 oraz od 21.05.1979 do 28.05.1979 do ZSRR; od 12.05.1977 do 18.05.1977 do RFN i Berlina; od 17.11.1976 do 18.11.1976, od 4.12.1978 do 6.12.1978 oraz od 9.09.1980 do 10.09.1980 do NRD; od 26.01.1977 do 29.01.1977 do Czechosłowacji; od 20.06.1977 do 24.06.1977 do Rumunii; od 17.04.1979 do 1.05.1979 do USA.
W 1955 trzymiesięczny kurs w Departamencie I MSW. Z dniem 24.02.1958 wyjechał na placówkę PRL w Wiedniu gdzie pełnił funkcję starszego oficera operacyjnego, oficjalnie był zatrudniony na stanowisku referendarza. W dniu 2.07.1969 wyjechał do pracy w rezydenturze berlińskiej, gdzie pełnił funkcję kierownika. Z dniem 22.10.1982 oddelegowany do rezydentury w Berlinie jako oficer operacyjny, oficjalnie mianowany Konsulem Generalnym PRL w Lipsku.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP GRUDZIĄDZ BRAK DANYCH WARTOWNIK - 01-06-1945
IPN BU 0604/794, IPN BU 2174/6578 18409/V, CAW 183/90/3607 akta osobowe
PUBP GRUDZIĄDZ BRAK DANYCH STARSZY REFERENT - 19-02-1946
CW MBP LEGIONOWO KURS ZASTĘPCÓW SZEFÓW PUBP SŁUCHACZ - 06-10-1947
PUBP GRUDZIĄDZ KIEROWNICTWO STARSZY REFERENT - 01-11-1947
PUBP WŁOCŁAWEK KIEROWNICTWO STARSZY REFERENT - 01-11-1948
PUBP WŁOCŁAWEK ZASTĘPCA SZEFA - 01-01-1951
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-10-1951
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ IX ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-03-1953
WUBP BYDGOSZCZ KIEROWNICTWO, SEKRETARIAT KIEROWNIK - 01-05-1954
WUdsBP BYDGOSZCZ INSPEKTORAT KIEROWNICTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I - 01-07-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III, SEKCJA I KIEROWNIK - 26-09-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-03-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-09-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V INSPEKTOR - 01-01-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V STARSZY INSPEKTOR, ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-06-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V P.O. NACZELNIKA - 15-02-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V NACZELNIK - 01-08-1967
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-08-1969
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-08-1969
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 15-01-1975
MSW WARSZAWA BIURO PASZPORTÓW ZASTĘPCA DYREKTORA - 01-02-1975
MSW WARSZAWA BIURO PASZPORTÓW DYREKTOR - 15-07-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I DYREKTOR (ETAT NIEJAWNY) płk 09-09-1982 20-07-1985