Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Władysław
Nazwisko: Pożoga
Miejsce urodzenia: SIERŻAWY
Data urodzenia: 08-01-1923
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Od 04.1975 p.o. Wojewódzkiego Pełnomocnika Ministra Spraw Wewnętrznych do spraw organizacji jednostek Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa województwa krakowskiego. Od 01.12.1981 pełnił jednocześnie funkcję szefa Służby Wywiadu i Kontrwywiadu. Od 08.1989 pełnił czasowo obowiązki kierownika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. 17.10.1989 został odwołany ze stanowiska wiceministra i zwolniony z funkcji I zastępcy ministra w związku ze skierowaniem na stanowisko ambasadora PRL w Sofii.
Delegowany służbowo: od 15.10.1973 do 18.10.1973 do Bułgarii, od 17.02.1974 do 24.02.1974, od 10.10.1976 do 15.10.1976 oraz od 21.01.1985 do 24.01.1985 do ZSRR, od 26.11.1975 do 28.11.1975 do Czechosłowacji.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ I, SEKCJA IV REFERENT - 07-07-1945
IPN BU 003088/32 23400/V akta osobowe
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ I, SEKCJA IV STARSZY REFERENT - 18-10-1945
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ IV, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 01-01-1946
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ DS. FUNKCJONARIUSZY MŁODSZY REFERENT - 15-03-1946
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ DS. FUNKCJONARIUSZY REFERENT - 15-10-1946
CS MBP ŁÓDŹ KURS ŚLEDCZY SŁUCHACZ - 24-02-1947
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ DS. FUNKCJONARIUSZY STARSZY REFERENT - 01-12-1948
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ DS. FUNKCJONARIUSZY, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-01-1950
WUBP RZESZÓW WYDZIAŁ DS. FUNKCJONARIUSZY ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-10-1950
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ DS. FUNKCJONARIUSZY ZASTĘPCA P.O. NACZELNIKA - 01-09-1951
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ DS. FUNKCJONARIUSZY NACZELNIK - 01-11-1953
WUdsBP BYDGOSZCZ KIEROWNICTWO, SEKRETARIAT NACZELNIK - 01-04-1955
KW MO BYDGOSZCZ BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 28-11-1956
KW MO BYDGOSZCZ INSPEKTORAT KIEROWNICTWA JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA SEKRETARZ OPERACYJNY - 01-01-1957
KW MO BYDGOSZCZ WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 20-09-1957
KW MO BYDGOSZCZ WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-04-1959
KW MO GDAŃSK WYDZIAŁ II NACZELNIK - 10-06-1961
KW MO GDAŃSK BRAK ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-08-1968
KW MO GDAŃSK BRAK I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 15-06-1970
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II ZASTĘPCA DYREKTORA - 15-02-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II DYREKTOR - 10-05-1973
MSW WARSZAWA BRAK WICEMINISTER - 22-09-1980
MSW WARSZAWA BRAK I ZASTĘPCA MINISTRA gen. dyw. 17-12-1986 05-04-1990