Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stefan Marian
Nazwisko: Wachowiak
Miejsce urodzenia: Poznań
Data urodzenia: 14-08-1923
Imię ojca: Feliks
Imię matki: Bronisława
Dodatkowe informacje:

16.03.1974 - 30.06.1975 służba w MO. Według karty ewidencyjnej 01.02.1959 został mianowany na stanowisko kierownika grupy Wydzialu II KW MO Poznań. 01.01.1973 - 15.03.1974 pełnił funkcję inspektora Inspektoratu Kierownictwa Jednostek Służby Bezpieczeństwa KW MO Poznań. Służbę zakończył w stopniu podpułkownika. 12.01.1945 - 20.01.1946 słuchacz S przy WUBP Poznań. 05.08. - 01.12.1946 słuchacz Centralnej Szkoły MBP Łódź. 10.03.1947 ukończył VIII Kurs w Centralnej Szkole MBP Łodź. 02 - 06.12.1959 słuchacz Kursu Zawodowego w Departamencie II MSW Warszawa.13.09. - 07.12.1965 słuchacz Kursu Doskonalenia Kadr Kierowniczych SB w Departamencie Kadr i Szkolenia MSW Warszawa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ II, ARCHIWUM MŁODSZY REFERENT - 14-05-1945
IPN Po 059/6262 17872/VI akta osobowe i karta
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ I, SEKCJA III REFERENT - 18-09-1945
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ V, SEKCJA V STARSZY REFERENT I P.O. KIEROWNIKA - 03-03-1946
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ III, SEKCJA III STARSZY REFERENT - 15-04-1947
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ V, SEKCJA V STARSZY REFERENT - 01-06-1948
WUBP POZNAŃ KWATERMISTRZOSTWO, SŁUŻBA KWATERUNKOWO-BUDOWLANA, REFERAT KWATERUNKOWO-EKSPLOATACYJNY STARSZY REFERENT RUCHOMOŚCI - 01-06-1949
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ SZKOLENIA, SEKCJA II LEKTOR - 01-09-1951
WUBP POZNAŃ GRUPA INSTRUKTORSKA DS. SZKOLENIA ZAWODOWEGO INSTRUKTOR DS. WYSZKOLENIA OGÓLNEGO - 01-08-1953
WUdsBP POZNAŃ WYDZIAŁ KADR I SZKOLENIA, SEKCJA II INSTRUKTOR - 01-04-1955
WUdsBP POZNAŃ WYDZIAŁ II, SEKCJA II KIEROWNIK - 01-07-1955
WUdsBP POZNAŃ WYDZIAŁ II, SEKCJA II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ II, SEKCJA I STARSZY OFICER OPERACYJNY - 27-12-1956
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ II STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1958
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ II, GRUPA II KIEROWNIK - 01-02-1959
KW MO POZNAŃ WYDZIAŁ II ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-01-1963
KW MO POZNAŃ DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA mjr 01-04-1972 31-12-1972
.