Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-05-2019 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ryszard
Nazwisko: Szuster
Miejsce urodzenia: Łódź
Data urodzenia: 28-10-1926
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

W okresie od 10.04.1965 do 31.08.1967 zastępca kierownika Głównego Inspektoratu Ministra Spraw Wewnętrznych. Od 1.06.1975 do 26.05.1983 komendant KW MO w Siedlcach. Od 27.05.1983 do 31.05.1988 komendant KW MO w Katowicach. Od 1.06.1988 do 25.03.1990 kierownik Głównego Inspektoratu Ministra Spraw Wewnętrznych. Od 26.03.1990 do 3.04.1990 w dyspozycji dyrektora Departamentu Kadr MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ CENZURY WOJENNEJ CENZOR - 08-02-1945
IPN BU 0604/2012, IPN BU 2174/6592 22573/V, CAW 1783/90/3695 akta osobowe
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ CENZURY WOJENNEJ STARSZY REFERENT - 24-05-1945
MBP WARSZAWA WYDZIAŁ CENZURY WOJENNEJ STARSZY REFERENT - 11-09-1945
MBP WARSZAWA GŁÓWNY URZĄD CENZURY, WYDZIAŁ II STARSZY REFERENT - 01-10-1945
MBP WARSZAWA GŁÓWNY URZĄD CENZURY, WYDZIAŁ I STARSZY REFERENT - 01-03-1946
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ VIII ZASTĘPCA NACZELNIKA P.O. NACZELNIKA - 10-09-1946
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ "B" NACZELNIK - 01-01-1947
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ II NACZELNIK - 15-12-1947
WUBP WARSZAWA WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 15-05-1951
OS MBP WARSZAWA KURS AKTYWU KIEROWNICZEGO SŁUCHACZ - 24-11-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ II, SEKCJA I KIEROWNIK - 12-08-1953
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-06-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ I INSPEKTOR - 01-07-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II INSPEKTOR - 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II STARSZY INSPEKTOR - 15-01-1962
KW MO OLSZTYN I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA ppłk 01-09-1962 09-04-1965
CW MSW LEGIONOWO KOMENDANT - 01-09-1967
WSO MSW LEGIONOWO KOMENDANT - 01-10-1972
KW MO RZESZÓW ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA płk 25-02-1973 31-05-1975