Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-02-2019 08:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Maciej Antoni
Nazwisko: Majkut
Miejsce urodzenia: Oświęcim
Data urodzenia: 05-05-1946
Imię ojca: Alfons
Imię matki: Antonina
Dodatkowe informacje:

Od 21.06.1966 r. [AP Kat, KW PZPR Bielsko-Biała, teczka osobowa, sygn. 645]. Od 09.11.1977 r. pełnił funkcję przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego ZSMP oraz Rady Wojewódzkiej FSZMP w Bielsku-Białej [AP Kat, KW PZPR Bielsko-Biała, teczka osobowa, sygn. 645]. Pełnił funkcję członka KZ PZPR Zakładów Chemicznych "Oświęcim" w Oświęcimiu oraz KP i KM PZPR w Oświęcimiu [AP Kat, KW PZPR Bielsko-Biała, teczka osobowa, sygn. 645]. Pełnił funkcję członka KW PZPR w Bielsku-Białej [AP Kat, KW PZPR Bielsko-Biała, teczka osobowa, sygn. 645]. W latach 1972-1980 był posłem na Sejm PRL [AP Kat, KW PZPR Bielsko-Biała, teczka osobowa, sygn. 645]. W 1969 r. ukończył Międzywojewódzką Szkołę Partyjną przy KW PZPR Katowice [AP Kat, KW PZPR Bielsko-Biała, teczka osobowa, sygn. 645]. Prawdopodobnie funkcję członka Egzekutywy KW PZPR w Bielsku-Białej przestał pełnić 18.12.1979 r. [AP Kat, KW PZPR Bielsko-Biała, sygn. 1/I/t-5, k. 203]. W okresie 01.03.1982-29.02.1984 mógł pełnić funkcję starszego instruktora ROPP w Oświęcimiu [AP Kat, KW PZPR Bielsko-Biała, teczka osobowa, sygn. 645].



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Egzekutywa KW Bielsko-Biała PZPR 18-01-1978 AP Kat, KW PZPR Bielsko-Biała, sygn. 1/I/t-2, k. 190
I Sekretarz brak danych KZ Zakładów Chemicznych "Oświęcim" Oświęcim PZPR 01-06-1980 31-08-1981 AP Kat, KW PZPR Bielsko-Biała, teczka osobowa, sygn. 645
Kierownik MOPIW KM Oświęcim PZPR 01-09-1981 28-02-1982 AP Kat, KW PZPR Bielsko-Biała, teczka osobowa, sygn. 645
Zastępca Kierownika ROPP w Oświęcimiu KW Bielsko-Biała PZPR 01-03-1982 29-02-1984 AP Kat, KW PZPR Bielsko-Biała, teczka osobowa, sygn. 645