Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 18-03-2020 14:23

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Julian Antoni
Nazwisko: Kędzierski
Miejsce urodzenia: Warszawa
Data urodzenia: 22-05-1938
Imię ojca: Edmund
Imię matki: Leokadia
Dodatkowe informacje:

W latach 1953-1956 członek ZMP. W PZPR od 1960 lub 1962 r. W latach 1966-1968 komendant hufca ZHP Warszawa-Mokotów. Od 1969 do 1973 r. komendant w Komendzie Stołecznej Chorągwi ZHP w Warszawie. W 1986 r. delegat na Warszawską Konferencję Przedzjazdową PZPR. Słuchacz WUML.
Źródła: AAN, Wydział Organizacyjny KC PZPR, sygn. 2771, s. 18; APW: 1733/788, k. 166, 1733/792 k. 168, 1733/936, k. 152.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Sekretarz KD Warszawa-Żoliborz Warszawa PZPR 1973 1975 APW 1733/936, k. 151, 152
Członek WKR Komitet Warszawski Warszawa PZPR 16-03-1973 1974 APW 1733/936, k. 152; Skład władz warszawskiej organizacji partyjnej cz. III 1971-1979, "Materiały do historii Warszawskiej Organizacji Partyjnej", Warszawa 1986, z. 8, s. 14
I Sekretarz KMiG Konstancin-Jeziorna PZPR 06-1975 10-07-1978 APW 733/936, k. 151, 152 (ostatnia wzmianka o pełnieniu funkcji)
Zastępca Członka Komitet Warszawski Warszawa PZPR 30-10-1975 12-12-1979 APW: 1733/909, k. 88, 1733/936, k.152; Skład władz warszawskiej organizacji partyjnej cz. III 1971-1979, "Materiały do historii Warszawskiej Organizacji Partyjnej", Warszawa 1986, z. 8, s. 28, 35, 41
Kierownik Wydział Organizacyjny Komitet Warszawski Warszawa PZPR 27-07-1978 APW: 1733/ 936, k. 149, 151, 221 (pierwsza wzmianka o pełnieniu funkcji)
Członek Komitet Warszawski Warszawa PZPR 12-12-1979 20-10-1989 APW: 1733/864, k. 269v (ostatnia wzmianka o pełnionej funkcji), 1733/1220, k. 248-249; Skład władz warszawskiej organizacji partyjnej cz. III 1971-1979, "Materiały do historii Warszawskiej Organizacji Partyjnej", Warszawa 1986, z. 8, s. 41 i cz. IV 1981-1984, z. 9, s. 6, 16
I Sekretarz KD Warszawa-Ochota Warszawa PZPR 01-04-1980 31-01-1988 AAN, Wydział Organizacyjny KC PZPR, sygn. 2771; Wstęp do inwentarza zespołu akt: Komitet Dzielnicowy PZPR. Warszawa Ochota z lat 1949-1988, s. 7 (http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/wstep/72-2587.pdf)