Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ryszard Stanisław
Nazwisko: Matejewski
Miejsce urodzenia: WŁOCŁAWEK
Data urodzenia: 08-11-1923
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

Zwolniony dyscyplinarnie. Delegowany służbowo: od 16.04.1957 do 22.04.1957, od 16.09.1957 do 21.09.1957 oraz od 11.10.1959 do 15.10.1959 do NRD; od 14.04.1958 do 19.04.1958 oraz od 24.09.1959 do 28.09.1959 do Czechosłowacji; od 05.05.1958 do 12.05.1958 do ZSRS.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP BYDGOSZCZ SEKCJA III REFERENT - 01-10-1945
IPN BU 0604/19 13788/V akta osobowe
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ V, SEKCJA IV STARSZY REFERENT - 01-01-1946
CS MBP ŁÓDŹ BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 20-01-1946
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ III MŁODSZY REFERENT - 17-04-1946
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ III, SEKCJA I MŁODSZY REFERENT - 01-10-1946
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ III, SEKCJA I REFERENT - 21-11-1946
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ III, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 01-02-1948
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ II, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 01-06-1948
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ IV, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-06-1950
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA P.O. NACZELNIKA - 01-12-1950
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ IV NACZELNIK - 01-06-1951
CW MBP LEGIONOWO KURS AKTYWU KIEROWNICZEGO SŁUCHACZ - 24-11-1952
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 12-08-1953
WUBP GDAŃSK WYDZIAŁ II SZEF - 01-09-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT ŚLEDCZY ZASTĘPCA DYREKTORA - 01-07-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII ZASTĘPCA DYREKTORA - 01-01-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII P.O. DYREKTORA - 01-06-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II DYREKTOR - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DYREKTOR GENERALNY DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 29-01-1965
MSW WARSZAWA WICEMINISTER gen. bryg. 07-07-1969 14-06-1971