Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-06-2019 13:01

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Mirosław
Nazwisko: Wierzbicki
Miejsce urodzenia: Radomsko
Data urodzenia: 03-11-1930
Imię ojca: Feliks
Imię matki: Brak Danych
Dodatkowe informacje:

Od 10.03.1954 r. w PZPR.
Pełnił funkcję członka Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Częstochowie.
W latach 1972-1973 pełnił funkcje zastępcy przewodniczącego Prezydium WRN w Katowicach.
W latach 1973-1975 wicewojewoda katowicki.
01.06.1975-13.12.1980 był wojewodą częstochowskim.
Źródła: AAN CK 5957; AP Częstochowa, KW PZPR w Częstochowie, 1/II/t.1, k. 2; Tamże, 1/I/t.1, k.103; Tamże, 1/I/t.4, k.170; Tamże, 1/II/16, k. 177.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Egzekutywa Komitet Wojewódzki Częstochowa PZPR 05-06-1975 17-11-1980 AP Częstochowa, KW PZPR w Częstochowie, 1/II/t.1, k. 2; Tamże, 1/II/16, k. 177.
Członek Centralna Komisja Rewizyjna Komitet Centralny Warszawa PZPR 12-12-1975 07-1981 AAN 5957; PZPR, Zjazdy, plenarne posiedzenia KC, oprac. W. Ciempiel, s. 186, 219.