Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-02-2019 08:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Kazimierz
Nazwisko: Górecki
Miejsce urodzenia: MALEC
Data urodzenia: 11-02-1919
Imię ojca: Piotr
Imię matki: Aleksandra
Dodatkowe informacje:

W okresie 23.10.1940-03.10.1941 żołnierz w Armii Czerwonej , 01.06.1943-14.03.1944 żołnierz w 1 DP im. T. Kościuszki; uczestnik bitwy pod Lenino. ///
W okresie 14.03.-21.07.1944 kurs specjalny NKWD w Kujbyszewie. ///
Będąc kierownikiem Grupy II Departamentu II MSW (na etacie niejawnym) pełnił funkcję kierownika Grupy Operacyjnej "Wisła" w Moskwie. ///
W okresie 25-29.06.1970 oraz 16.07.-01.08.1970 delegacje służbowe do ZSRS.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
NKWD KUJBYSZEW KURS SPECJALNY KURSANT - 22-07-1944 27-07-1944
IPN BU 0193/5072 5475/V akta osobowe
RBP LUBLIN BRAK DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA KONTRWYWIADU - 01-09-1944
PUBP SOKÓŁKA KIEROWNICTWO KIEROWNIK - 10-11-1944
PUBP GRAJEWO KIEROWNICTWO KIEROWNIK - 01-07-1945
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I NACZELNIK - 10-04-1947
WUBP BIAŁYSTOK KIEROWNICTWO INSPEKTOR - 01-01-1948
WUBP RZESZÓW KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA - 25-02-1950
WUBP RZESZÓW KIEROWNICTWO P.O. SZEFA - 20-05-1951
WUBP BYDGOSZCZ KIEROWNICTWO SZEF - 01-03-1953
WS KGB MOSKWA KURS SPECJALNY KURSANT - 01-08-1955 01-08-1956
KdsBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR I SZKOLENIA - 01-08-1956
WUdsBP SZCZECIN KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 01-10-1956
KW MO SZCZECIN KIEROWNICTWO JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 28-11-1956
KW MO SZCZECIN KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 01-01-1958
KW MO GDAŃSK KIEROWNICTWO I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 05-04-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II ZASTĘPCA DYREKTORA - 15-06-1970
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, GRUPA II KIEROWNIK GRUPY (ETAT NIEJAWNY) - 01-08-1970
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, GRUPA I ZASTĘPCA DYREKTORA - 01-09-1974
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR płk 16-10-1974 30-04-1975