Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-05-2019 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ryszard Henryk
Nazwisko: Caba
Miejsce urodzenia: WARSZAWA
Data urodzenia: 02-10-1936
Imię ojca: Henryk
Imię matki: Irena
Dodatkowe informacje:

W okresie od marca 1968 do połowy czerwca 1968 brał udział w działaniach Grupy Operacyjnej KWMO w Krakowie rozpracowującej środowiska studenckie. ///
W okresie 8.03.-03.04.1971 kurs obsługi urządzeń szyfrowych typu "Dudek" w Samodzielnej Sekcji "A" KWMO w Krakowie. W 1982 studia zaoczne w ASW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ "B", SEKCJA III KIEROWCA-WYWIADOWCA - 01-11-1961
IPN Kr 0106/22; IPN Kr 059/716 6805/SB akta osobowe i karta
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II, GRUPA VII OFICER OPERACYJNY - 15-06-1964
CW MSW LEGIONOWO SZKOŁA OFICERSKA NR 1 SŁUCHACZ - 07-09-1964
KW MO KRAKÓW BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 26-07-1965
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II, GRUPA VII OFICER OPERACYJNY - 13-08-1965
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II INSPEKTOR - 01-04-1967
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III, GRUPA INSPEKTORÓW OPERACYJNYCH INSPEKTOR - 01-06-1971
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III, GRUPA INSPEKTORÓW OPERACYJNYCH STARSZY INSPEKTOR - 01-07-1972
KM MO KRAKÓW WYDZIAŁ III "A" STARSZY INSPEKTOR - 01-06-1975
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ ŚLEDCZY STARSZY INSPEKTOR - 01-02-1978
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ IV, GRUPA OPERACYJNA W ZABIERZOWIE STARSZY INSPEKTOR - 16-11-1981
WUSW KRAKÓW WYDZIAŁ IV, SEKCJA VII P.O. KIEROWNIKA SEKCJI - 01-06-1984
WUSW KRAKÓW WYDZIAŁ III STARSZY INSPEKTOR - 01-04-1985
WUSW KRAKÓW WYDZIAŁ OCHRONY KONSTYTUCYJNEGO PORZĄDKU PAŃSTWA STARSZY INSPEKTOR kpt. 01-11-1989 31-07-1990