Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Zbigniew
Nazwisko: Twerd
Miejsce urodzenia: ZURNO (ZSRR)
Data urodzenia: 25-08-1932
Imię ojca: Rościsław
Imię matki: Petronela
Dodatkowe informacje:

Na etacie niejawnym delegowany do Grupy Operacyjnej "Wisła" w Moskwie na stanowisko kierownika tej grupy.
Delegowany służbowo do: 1.03.1965-5.5.1966 Indochin (MKNiK); 1.08.-15.09.1972 i 26.11-29.11.1979 Bułgarii; 23-26.10.1973 i 7-10.06.1976 Węgier; 24-28.11.1975 Czech; 1-5.06.1972 i 24-27.07.1978 ZSRR; 15.08-31.08.1978 Wietnam; 14-15.02.1983 NRD.
W okresie od października 1962 do kwietnia1963 kurs w zakresie prowadzenia niektórych czynności dochodzeniowych; od listopada 1962 do października 1963 przeszkolenie z zakresu Szkoły Oficerskiej Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VIII OFICER OPERACYJNY - 22-12-1958
IPN BU 003088/97 22704/V akta osobowe
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VIII STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-08-1963
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ V STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-07-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ V INSPEKTOR - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ I INSPEKTOR - 01-02-1968
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ I STARSZY INSPEKTOR - 16-05-1971
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ IV ZASTĘPCA NACZELNIKA - 15-09-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ I NACZELNIK - 01-07-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA DYREKTORA - 10-05-1982
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II ZASTĘPCA DYREKTORA (ETAT NIEJAWNY) - 16-06-1986
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II ZASTĘPCA DYREKTORA płk 01-03-1990 30-04-1990