Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 18-03-2020 14:23

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jan
Nazwisko: Grzelak
Miejsce urodzenia: OLSZEWKA
Data urodzenia: 26-06-1940
Imię ojca: Henryk
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

W PZPR od 1961. Członek ZSP (przewodniczący Rady Uczelnianej UW, wiceprzewodniczący Rady Okręgowej, Warszawa 1965-66); członek TPPR od 1966 (przewodniczący Zarządu Krakowskiego 1977-80, członek Zarządu Głównego 1972-74). W 1986 Redaktor Naczelny Polskiej Agencji Interpress.
Źródła: "Kto jest kim w Polsce. Informator biograficzny. Edycja 2", Warszawa 1989, s. 201; J. Wielgosz " W 40-lecie powstania PZPR. 1948-1988, Kraków-Nowy Sącz-Tarnów", Kraków 1988; akta paszportowe - sygn. IPN BU 1386/29062; Włodzimierz Janowski, Aleksander Kochański " Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu Partyjnego PZPR", 1948-1990, Warszawa 2000.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Kierownik Wydział Propagandy i Agitacji Komitet Warszawski Warszawa PZPR 1966 1974 „Kto jest kim w Polsce..." s. 370;
Zastępca Kierownika Wydział Prasy, Radia i Telewizji Komitet Centralny Warszawa PZPR 05-09-1975 17-06-1977 A. Kochański, "informator o strukturze" , s.129; „Kto jest kim w Polsce..." s. 370.
Sekretarz Ds. Propagandy Egzekutywa Komitet Krakowski Kraków PZPR 24-06-1977 10-09-1980 AP Kraków, KK PZPR 641, 91/VIII/16, z. 5; tamże, KK PZPR 115, 91/IV/12, k. 2,92; „Kto jest kim w Polsce..." s. 370; J. Wielgosz, "W 40-lecie powstania PZPR, s.132; "Gazeta Południowa", nr 196, 11.09.1980, s.1-2; Biuletyn Informacyjny, Rok XVIII nr 3/1979.
Zastępca Kierownika Wydział Prasy, Radia i Telewizji Komitet Centralny Warszawa PZPR 19-09-1981 21-12-1982 A. Kochański, "informator o strukturze" , s.130; „Kto jest kim w Polsce..." s. 370;
Zastępca Przewodniczącego Ds. Radia Komitet ds. Radia i Telewizji Urząd Rady Ministrów Warszawa 1982 1986 IPNBU, 1386/29062, k.3, akta paszp.; Kto jest kim w Polsce..." s. 370.