Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jan
Nazwisko: Cesarz
Miejsce urodzenia: Kleszczewo
Data urodzenia: 18-01-1935
Imię ojca: Leonard
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

Kandydat na członka PZPR od 25.11.1967. Członek PZPR od 14.11.1968. Członek ZMP (1949-1956). Przewodniczący Koła ZMP przy Państwowym Liceum Pedagogicznym w Tczewie (1949-1953). Członek Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego. Członek TPPR. Radny Wojewódzkiej Rady Narodowej (WRN) w Gdańsku (od 1980). Członek Prezydium WRN w Gdańsku (od 1980). Przewodniczący Komisji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego i Przestrzennego WRN w Gdańsku (od 1980). Członek Związku Zawodowego Pracowników Państwowych i Społecznych (1953-1980) oraz Związku Zawodowego Pracowników Bankowych (od 1982). Kierownik Samodzielnej Sekcji Ekonomicznej Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Starogardzie Gdańskim (01.09.1958-30.04.1960). Kierownik Sekcji Administracyjno-gospodarczej Oddziału Narodowego Banku Polskiego (NBP) w Starogardzie Gdańskim (01.05.1960-30.07.1965). Naczelnik Ośrodka Zmechanizowanej Rachunkowości Budżetowej Oddziału NBP w Starogardzie Gdańskim (10.08.1965-30.05.1969). Zastępca dyrektora Oddziału NBP w Elblągu (01.06.1969-30.04.1971). Dyrektor Oddziału NBP w Starogardzie Gdańskim (01.05.1971-31.05.1988). Od 01.06.1988 pełnomocnik Prezesa NBP ds. Organizacji Banku Gdańskiego (BG) i następnie Prezes BG. Lektor KW PZPR w Gdańsku. Lektor i wykładowca szkolenia partyjnego KM-G PZPR w Starogardzie Gdańskim. Przewodniczący Komisji Ekonomicznej KM-G PZPR w Starogardzie Gdańskim. Źródła: AAN, Centralna Kartoteka PZPR, teczka osobowa XX/11929; AP Gdańsk o. Gdynia, KD PZPR Gdańsk-Śródmieście, teczka osobowa 15113; ROPP PZPR w Starogardzie Gdańskim, teczka osobowa 10576; AIPN, IPN BU, 2912/1, b.p.; AIPN Gd, IPN Gd 645/358029 (EAGD 358029), k. 1, 7v.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Sekretarz Ds. Ekonomicznych Komitet Powiatowy Starogard Gdański PZPR 1972 31-05-1975 AAN, Centralna Kartoteka PZPR, teczka osobowa XX/11929; AP Gdańsk o. Gdynia, ROPP PZPR w Starogardzie Gdańskim, teczka osobowa 10576; KD PZPR Gdańsk-Śródmieście, teczka osobowa 15113.
Przewodniczący Komisja Ekonomiczna Komitet Powiatowy Starogard Gdański PZPR 1972 AP Gdańsk o. Gdynia, ROPP PZPR w Starogardzie Gdańskim, teczka osobowa 10576; KD PZPR Gdańsk-Śródmieście, teczka osobowa 15113.
Sekretarz Ds. Ekonomicznych Komitet Miejski Starogard Gdański PZPR 18-10-1975 16-05-1981 AAN, Centralna Kartoteka PZPR, teczka osobowa XX/11929; AP Gdańsk o. Gdynia, KD PZPR Gdańsk-Śródmieście, teczka osobowa 15113; KM PZPR w Starogardzie Gdańskim, 3029/3, b.p.; Tamże, 3029/5, b.p.; Tamże, 3029/7, b.p.; Tamże, 3029/8, b.p.; Tamże, 3029/10, b.p.; Tamże, 3029/11, b.p.
Członek Brak Komitet Miejski Starogard Gdański PZPR 18-10-1975 14-12-1983 AP Gdańsk o. Gdynia, KM PZPR w Starogardzie Gdańskim, 3029/5, b.p.; Tamże, 3029/8, b.p.; Tamże, 3029/9, b.p.; Tamże, 3029/10, b.p.; Tamże, 3029/11, b.p.; KM-G PZPR w Starogardzie Gdańskim, 2679/1, b.p.; Tamże, 2679/2, b.p.
Przewodniczący Komisja Ekonomiczna Komitet Miejski Starogard Gdański PZPR 1976 1981 AAN, Centralna Kartoteka PZPR, teczka osobowa XX/11929.
Członek Brak Komitet Miejsko-Gminny Starogard Gdański PZPR 14-12-1983 AP Gdańsk o. Gdynia, KM-G PZPR w Starogardzie Gdańskim, 2679/1, b.p.
.