Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Wachowiak
Miejsce urodzenia: Wroniawy
Data urodzenia: 09-05-1923
Imię ojca: Jan
Imię matki: Franciszka
Dodatkowe informacje:

Jednocześnie od 01.06.1967 zajmował stanowisko kierownika Sekcji I Wydziału "C" KW MO Zielona Góra. 01.06.1975-31.07.1975 służba w MO.


Kursy i szkolenia:

W 1950 słuchacz XV Kursu Wojewódzkiej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego w Poznaniu. 26.10.1959-31.10.1959 słuchacz kursu po linii Wydziału I Departamentu II MSW w Ośrodku Szkolenia Kadr MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP MIĘDZYRZECZ BRAK DANYCH WOŹNICA - 01-09-1947
IPN Po 0125/1 k. 63 - karta ewidencyjna
IPN Sz 018/1145 1153/V akta osobowe
PUBP SULĘCIN OCHRONA WARTOWNIK - 01-05-1949
PUBP SULĘCIN REFERAT V MŁODSZY REFERENT - 01-01-1951
PUBP SULĘCIN REFERAT V REFERENT - 01-11-1951
PUBP SULĘCIN REFERENCI TERENOWI (GMINNI) REFERENT NA GMINY SŁOŃSK I KRZESZYCE - 01-05-1952
PUBP SULĘCIN REFERENCI TERENOWI (GMINNI) STARSZY REFERENT NA GMINY SŁOŃSK I KRZESZYCE - 15-05-1953
WUBP ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ I, SEKCJA V REFERENT - 01-08-1953
WUBP ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ I, SEKCJA V STARSZY REFERENT - 01-01-1954
WUdsBP ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ II, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 01-04-1955
RSPKRiOŚ KdsBP LEGIONOWO BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 01-09-1955
WUdsBP ZIELONA GÓRA DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA - 31-07-1956
WUdsBP ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ II, SEKCJA II OFICER OPERACYJNY - 31-07-1956
KW MO ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ II, SEKCJA I STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1957
KW MO ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ II KIEROWNIK GRUPY - 01-08-1959
KW MO ZIELONA GÓRA WYDZIAŁ "C" ZASTĘPCA NACZELNIKA mjr 01-06-1967 31-05-1975
KW MO GORZÓW WIELKOPOLSKI WYDZIAŁ "C" NACZELNIK - 01-08-1975
KW MO GORZÓW WIELKOPOLSKI WYDZIAŁ ZABEZPIECZENIA OPERACYJNEGO ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-08-1982
KW MO GORZÓW WIELKOPOLSKI DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO - 01-08-1982
WUSW GORZÓW WIELKOPOLSKI DO DYSPOZYCJI SZEFA ppłk 16-12-1989 20-03-1990
.