Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 17-07-2020 09:03

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Władysław
Nazwisko: Długosz
Miejsce urodzenia: NOWOTANIEC
Data urodzenia: 09-02-1923
Imię ojca: Wincenty
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Wg ankiet i życiorysu funkcjonariusz: - rozpoczął służbę w MO w miejscowości Nowotaniec; - pełnił służbę w charakterze milicjanta w KPMO w Sanoku na Posterunku w Nowotańcu w okresie 14.09.1944-11.1944 (ew. 31.10.1944); - był referentem PUBP w Sanoku w okresie 11.1944-01.1945, a następnie 01.1945-12.1945 starszym referentem MUBP w Krakowie; - od 5.11.1944 służył w UB w Rzeszowie oraz od 11.1945 w Wydziale V WUBP w Krakowie. ///
W okresie 18.09.-14.12.1968 kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP SANOK SEKCJA II WYWIADOWCA - 25-10-1944
IPN Sz 0116/1011, IPN Sz 0019/5830 1962/V, IPN Gd 068/1011, 23580/0, IPN Po 0065/5830, akta osobowe i karta
MUBP KRAKÓW BRAK DANYCH WYWIADOWCA - 13-01-1945
MUBP KRAKÓW BRAK DANYCH STARSZY REFERENT - 20-01-1945
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ V, SEKCJA IV STARSZY REFERENT - 01-01-1946
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ V, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 01-06-1946
WUBP SZCZECIN BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 21-01-1947
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ V, SEKCJA IV STARSZY REFERENT - 28-01-1947
WUBP SZCZECIN WYDZIAŁ V, SEKCJA IV KIEROWNIK - 01-02-1948
PUBP CZŁUCHÓW KIEROWNICTWO SZEF - 01-01-1950
WUBP KOSZALIN WYDZIAŁ V, SEKCJA VII KIEROWNIK - 01-05-1951
WUBP KOSZALIN WYDZIAŁ X ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-02-1952
WUBP KOSZALIN BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 15-06-1954
WUdsBP KOSZALIN INSPEKTORAT KIEROWNICTWA INSPEKTOR - 01-07-1955
KW MO KOSZALIN KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUZBY BEZPIECZEŃSTWA - 27-12-1956
KW MO KOSZALIN INSPEKTORAT KIEROWNICTWA SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA INSPEKTOR - 01-11-1958
KW MO KOSZALIN WYDZIAŁ "W" NACZELNIK ppłk 01-12-1966 31-05-1972