Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Leonard Zygmunt
Nazwisko: Trzebuchowski
Miejsce urodzenia: Chodecz
Data urodzenia: 01-12-1921
Kraj urodzenia: Polska
Imię ojca: Józef
Imię matki: Ładysława
Dodatkowe informacje:

01.01. - 31.12.1957 pełnił funkcję oficera sprawozdawczego Kierownictwa Jednostek Bezpieczeństwa KW MO Białystok.


Kursy i szkolenia:

15.04. - 01.06.1946 słuchacz I Wojewódzkiego Specjalnego Kursu w S przy WUBP Białystok.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I, SEKCJA I MŁODSZY REFERENT - 15-01-1946
IPN Bi 98/1821 V-3873 akta osobowe i karta
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I, SEKCJA II REFERENT - 15-03-1946
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I, SEKCJA V REFERENT - 01-06-1948
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I, SEKCJA V STARSZY REFERENT - 31-08-1948
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I, REFERAT IV STARSZY REFERENT - 01-04-1950
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I STARSZY REFERENT SPRAWOZDAWCZOŚCI - 01-03-1951
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ I, REFERAT SPRAWOZDAWCZY STARSZY REFERENT - 01-08-1953
WUBP BIAŁYSTOK KIEROWNICTWO, SEKRETARIAT STARSZY REFERENT - 01-11-1953
WUBP BIAŁYSTOK WYDZIAŁ OGÓLNY, REFERAT SPRAWOZDAWCZY STRASZY REFERENT - 01-11-1954
WUdsBP BIAŁYSTOK SEKRETARIAT STARSZY REFERENT - 01-04-1955
WUdsBP BIAŁYSTOK SEKRETARIAT REFERENT brak danych 01-04-1956 31-12-1956
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY - 01-01-1958
CW MSW LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ 01-09-1960
KW MO BIAŁYSTOK DO DYSPOZYCJI ZASTĘPCY KOMENDANTA DS. BEZPIECZEŃSTWA - 03-08-1962
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY - 03-09-1962
KW MO BIAŁYSTOK WYDZIAŁ III INSPEKTOR kpt. 01-04-1967 30-06-1970
.