Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Groniecki
Nazwisko rodowe: Gruniecki
Miejsce urodzenia: WOJSŁAWICE
Data urodzenia: 01-01-1926
Imię ojca: Szczepan
Imię matki: Apolonia
Dodatkowe informacje:

Kurs w CW MBP w Legionowie (brak bliższych danych). Kurs zastępców szefów w Centralnej Szkole w Pamiątkowie (brak bliższych danych). Od 2.10.1956 pracownik rezydentury w NRD. Od 6.02.1958 do września 1961 rezydent na placówce w Wiedniu, oficjalnie attache w Poselstwa PRL w Wiedniu. Od 11.07.1967 do 28.08.1971 pracownik rezydentury kolońskiej, oficjalnie zastępca szefa Polskiego Przedstawicielstwa Handlowego w Kolonii. W dniu 8.04.1975 minister spraw wewnętrznych Stanisław Kowalczyk powierzył mu obowiązki zastępcy wojewódzkiego pełnomocnika ministra spraw wewnętrznych do spraw organizacji jednostek Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa województwa gdańskiego. Od 1.11.1977 do 14.12.1980 kierownik Grupy Operacyjnej „Wisła” w Moskwie. Delegowany służbowo: od 9.10.1973 do 16.10.1973 do Czechosłowacji; od 12.10.1977 do 31.10.1977 oraz od 11.05.1985 do 14.05.1985 do ZSRR; od 14.10.1984 do 30.10.1984 Nikaragui.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP RZESZÓW BRAK DANYCH BRAK DANYCH - 17-08-1944
IPN BU 003088/33, IPN BU 2174/6078, IPN BU 003187/22 21249/V, 1783/90/1058, - akta osobowe
WUBP RZESZÓW PLUTON OCHRONY FUNKCJONARIUSZ OCHRONY GMACHU - 07-10-1944
PUBP ŚREM GRUPA OPERACYJNA FUNKCJONARIUSZ - 21-01-1945
PUBP ŚREM BRAK DANYCH REFERENT - 01-04-1946
PUBP ŚREM BRAK DANYCH STARSZY REFERENT - 12-09-1946
PUBP ŚREM STARSZY REFERENT P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 03-03-1947
PUBP ŚREM ZASTĘPCA SZEFA - 01-05-1948
PUBP STRZELCE ZASTĘPCA SZEFA P.O. SZEFA - 01-06-1948
WUBP POZNAŃ WYDZIAŁ III NACZELNIK - 15-07-1949
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ III NACZELNIK - 23-11-1950
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ IV, SEKCJA II STARSZY REFERENT - 31-05-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ IV, SEKCJA I KIEROWNIK - 01-11-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, SEKCJA II-1 KIEROWNIK - 01-07-1952
MBP WARSZAWA WYDZIAŁ III, SEKCJA II KIEROWNIK - 15-05-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII KIEROWNIK SEKCJI (ETAT NIEJAWNY) - 31-12-1953
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-03-1955
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA NACZELNIKA (ETAT NIEJAWNY) - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-07-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, KIEROWNICTWO STARSZY INSPEKTOR - 01-10-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ II NACZELNIK - 15-06-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V NACZELNIK - 01-03-1965
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-12-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-12-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V NACZELNIK - 01-10-1971
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II ZASTĘPCA DYREKTORA - 01-03-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II ZASTĘPCA DYREKTORA (ETAT NIEJAWNY) - 01-11-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II ZASTĘPCA DYREKTORA - 15-12-1980
MSW WARSZAWA ZASTĘPCA SZEFA SŁUŻBY WYWIADU I KONTRWYWIADU - 01-02-1983
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR gen. bryg. 19-02-1990 05-03-1990