Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 18-03-2020 14:23

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jadwiga Barbara
Nazwisko: Biernat
Miejsce urodzenia: Mordarka
Data urodzenia: 01-11-1936
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

W ZSL od 1959 r. W ZMW od 1959 r. Od 01.10.1958 pracownik, a w okresie 01.01.1964-30.04.1966 kierownik w Powiatowym Związku Kółek Rolniczych w Suchej Beskidzkiej. W l. 1959-1966 wiceprzewodnicząca ZP ZMW w Suchej Beskidzkiej. W okresie 27.01.1964-25.02.1970 członek ZG ZMW. W okresie1966-1972 wiceprzewodnicząca ZW ZMW w Krakowie. Od 1970 wiceprzewodnicząca ZW TPPR W Krakowie. Od 06.1973 r. wiceprzewodnicząca Rady CZKR. W l. 1973-1981 przewodnicząca Rady Kół Gospodyń Wiejskich w CZKR. Od 1974 r. członek OK FJN, wiceprzewodnicząca Krajowej Rady Kobiet Polskich i wiceprzewodnicząca Rady ds. Rodziny. Członek Światowej Demokratycznej Federacji Kobiet. Od 21.03.1976-31.08.1984 poseł na Sejm PRL VII i VIII kadencji. W l. 1976-1984 wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Handlu Wewnętrznego. Od 21.12.1981-26.12.1982 główny specjalista i wicedyrektor departamentu w Ministerstwie Handlu Wewnętrznego. W okresie 27.12.1982-30.11.1986 wicedyrektor Biura Organizacyjnego Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. W okresie 01.12.1986-31.12.1987 dyrektor Działu Samorządu i Spraw Społeczno-Wychowawczych w Naczelnej Radzie Spółdzielczej.
Źródła: Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 8320, 2. T. Mołdawa, Ludzie władzy, 1944-1991, Warszawa 1991, 3. Słownik biograficzny polskiego ruchu młodowiejskiego, T. 1 pod red. Elżbiety Wojtas – Ciborskiej, Warszawa 2009, s. 36.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek PREZYDIUM POWIATOWY KOMITET Sucha Beskidzka ZSL 1959 1966 Centralna Kartoteka Działaczy Ruchu Ludowego (dalej: CKDRL), sygn. 8320
Sekretarz Koło Powiatowy Związek Kółek Rolniczych Sucha Beskidzka ZSL 1964 1966 CKDRL, sygn. 8320
Członek PREZYDIUM WOJEWÓDZKI KOMITET Kraków ZSL 1966 15-01-1972 CKDRL, sygn. 8320.
Sekretarz WOJEWÓDZKI KOMITET Kraków ZSL 16-01-1972 1-08-1974 CKDRL, sygn. 8320.
Zastępca Kierownika Wydział Organizacyjny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 01-08-1974 31-08-1976 CKDRL, sygn. 8320.
Członek Naczelny Komitet Warszawa ZSL 20-01-1976 7-05-1981 CKDRL, sygn. 8320.
Kierownik Wydział Organizacyjny Naczelny Komitet Warszawa ZSL 02-09-1976 30-11-1981 CKDRL, sygn. 8320
Członek sekretariat Naczelny Komitet Warszawa ZSL 10-09-1976 7-05-1981 CKDRL, sygn. 8320.
Członek Główna Komisja Rewizyjna Naczelny Komitet Warszawa ZSL 24-03-1988 26-11-1989 CKDRL, sygn. 8320.