Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 18-03-2020 14:23

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Kazimierz
Nazwisko: Śpitalniak
Miejsce urodzenia: Lutogniew
Data urodzenia: 03-03-1928
Imię ojca: Jan
Imię matki: Anna
Dodatkowe informacje:

01.02.1964 - 31.07.1971 służba w MO. Według karty ewidencyjnej 16.07.1976 został mianowany na stanowisko naczelnika Wydziału III "A" KW MO Kraków. Według karty ewidencyjnej do dyspozycji Dyrektora Departamentu Kadr MSW Warszawa został przekazany 14.08.1980. Według karty ewidencyjnej 01.12.1981 został mianowany na stanowisko starszego inspektora Grupy IV Departamentu V MSW Warszawa. W okresie 01.05.1959 - 31.01.1964 pełnił funkcję inspektora Samodzielnej Sekcji Paszportow Zagranicznych KW MO Kraków z oddelegowaniem do pracy w Służbie Bezpieczeństwa. 15.07.1980 - 31.12.1981 delegowany do pracy w grupie operacyjnej Departamentu III "A" w Hradec Kralowe w CSRS. Jako oficer łącznikowy przy Statnej Bezpečnosti (StB) na etacie niejawnym miał za zadanie ochronę operacyjną załóg polskich budów eksportowych oraz polskich pracowników zatrudnionych w zakładach przemysłowych w Czechosłowacji.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ V, SEKCJA IV REFERENT 30-08-1953
IPN Kr 059/638 6725/SB akta osobowe i karta
WUBP KRAKÓW WYDZIAŁ III, SEKCJA VII REFERENT 15-07-1954
WUdsBP KRAKÓW WYDZIAŁ III, SEKCJA VI REFERENT 01-04-1955
RSPKRiOŚ KdsBP LEGIONOWO BRAK DANYCH SŁUCHACZ 01-09-1955
WUdsBP KRAKÓW DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA 31-07-1956
WUdsBP KRAKÓW WYDZIAŁ III, SEKCJA VI OFICER OPERACYJNY 01-09-1956
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ II, SEKCJA II OFICER OPERACYJNY ppor. 01-01-1957 30-04-1959
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-08-1971
KM MO KRAKÓW WYDZIAŁ III "A" ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-06-1975
KM MO KRAKÓW WYDZIAŁ III "A" NACZELNIK 16-07-1976
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR 01-07-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III "A", GRUPA IV STARSZY INSPEKTOR 15-07-1980
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR 01-01-1984
WUSW KRAKÓW DO DYSPOZYCJI SZEFA 16-12-1986
WUSW KRAKÓW WYDZIAŁ VI P.O. NACZELNIKA 01-02-1987
WUSW KRAKÓW WYDZIAŁ VI NACZELNIK 16-04-1987
WUSW KRAKÓW DO DYSPOZYCJI SZEFA płk 01-11-1989 05-04-1990