Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-05-2019 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Edmund
Nazwisko: Fol
Miejsce urodzenia: KUTNO
Data urodzenia: 01-01-1927
Imię ojca: Józef
Imię matki: Bronisława
Dodatkowe informacje:

W1948 - trzymiesięczny kurs Szkoły Zawodowej przy WUBP Gdańsk. 1.06.1946-30.08.1946 - dwumiesięczny kurs Szkoły Specjalnej przy WUBP Gdańsk. 18.09.1968-14.12.1968 - kurs doskonalenia kadr kierowniczych Służby Bezpieczeństwa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP KWIDZYN BRAK DANYCH WARTOWNIK - 01-09-1945
IPN Gd 214/1777 V-5400 akta osobowe i karta
PUBP KWIDZYN BRAK DANYCH MŁODSZY REFERENT - 25-09-1946
PUBP KWIDZYN REFERAT III REFERENT - 01-10-1947
PUBP KOŚCIERZYNA REFERAT I REFERENT - 01-09-1948
PUBP KOŚCIERZYNA REFERAT I STARSZY REFERENT - 01-09-1949
WUBP GDAŃSK WYDZIAŁ I, SEKCJA V REFERENT - 01-04-1950
PUBP ELBLĄG REFERAT I STARSZY REFERENT - 01-10-1950
PUBP ELBLĄG KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA - 01-06-1951
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ - 15-09-1951
WUBP GDAŃSK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 08-08-1952
MUBP GDYNIA KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA - 01-09-1952
MUdsBP GDYNIA KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KIEROWNIKA - 01-04-1955
WUdsBP GDAŃSK SAMODZIELNA GRUPA SPECJALNA INSPEKTOR - 01-05-1956
KW MO GDAŃSK SAMODZIELNA GRUPA SPECJALNA INSPEKTOR - 01-01-1957
KW MO GDAŃSK SAMODZIELNA SEKCJA OGÓLNOORGANIZACYJNA KIEROWNIK - 01-11-1963
KW MO GDAŃSK KIEROWNICTWO JEDNOSTEK BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR - 01-02-1964
KW MO GDAŃSK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 01-05-1968
KM MO SOPOT KIEROWNICTWO I ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-05-1968
KW MO GDAŃSK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA ppłk 01-06-1975 30-06-1975