Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-06-2019 13:01

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Władysław
Nazwisko: Prekurat
Miejsce urodzenia: BROSZKÓW
Data urodzenia: 27-04-1931
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

W okresie 13.11.1951-12.08.1952 Oficerska Szkoła KBW w Legnicy, po jej ukończeniu skierowany do pracy aparacie BP. ///
Delegowany służbowo do: Czechosłowackiej Republiki Socjalistycznej (1.03.1968-5.03.1968), NRD (10.04.1968-14.04.1968, 14.05.1968-19.05.1968, 2.07.1970-7.07.1970), Węgierskiej Republiki Ludowej (21.06.1976-26.06.1976) oraz Bułgarii (6.06.1977-10.06.1977). ///
W okresie 15.10.1984-31.10.1988 oddelegowany do pracy w Grupie Operacyjnej "Wisła" w Moskwie (oficjalnie: konsul Konsulatu PRL w Leningradzie).



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ IV, SEKCJA II MŁODSZY REFERENT - 13-08-1952
IPN BU 003088/135 22622/V akta osobowe
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ IV, SEKCJA II REFERENT - 01-01-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ IV, SEKCJA I REFERENT - 15-06-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ I, SEKCJA II REFERENT - 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT III, WYDZIAŁ I, SEKCJA II OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VIII OFICER OPERACYJNY - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VIII STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-01-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ I STARSZY OFICER OPERACYJNY - 01-07-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ I INSPEKTOR - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ I STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1969
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-10-1974
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ II NACZELNIK - 01-07-1975
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ VI NACZELNIK - 01-07-1980
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ XI NACZELNIK - 01-03-1981
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, GRUPA II STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 16-10-1984
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, WYDZIAŁ II SPECJALISTA - 16-12-1988
SUSW WARSZAWA BRAK ZASTĘPCA SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA płk 01-06-1989 20-03-1990